Ovesné sušenky s arašídovým máslem a čokoládou – rychlá sladká tečka bez zbytečných složitostí

Moje hodnocení
0x

Jednoduchý recept, který zvládnete během chvilky a bez velkého pečení. Sušenky jsou uvnitř krásně vláčné, na povrchu jemně křupavé a kombinace arašídového másla s čokoládou je prostě sázka na jistotu.

12 porcí
30 minut

Suroviny

Postup přípravy

  1. Vejce důkladně prošlehejte metličkou.

  2. Přidejte arašídové máslo, třtinový cukr a vanilkový extrakt a promíchejte do hladké směsi.

  3. Přisypte ovesné vločky, jedlou sodu a špetku soli.

  4. Nakonec přidejte nasekanou čokoládu a případně i nasekané vlašské ořechy. Důkladně promíchejte, až vznikne tužší směs.

  5. Ze směsi vytvarujte 12 větších nebo 20 menších kuliček a rozložte je na plech vyložený pečicím papírem.

  6. Kuličky lehce zploštěte a posypte špetkou vločkové soli.

  7. Vložte do trouby předehřáté na 180 °C a pečte asi 10 minut (menší sušenky cca 8 minut).

  8. Po upečení nechte vychladnout.

Tipy na obměnu

  • Část čokolády můžete nahradit bílou nebo mléčnou.

  • Místo vlašských ořechů zkuste pekany nebo mandlové hranolky.

  • Pro zdravější variantu použijte med nebo javorový sirup místo cukru.

  • Skvělé jsou i s přidáním sušených brusinek nebo rozinek.

Vyzkoušejte také americké cookies s čokoládou podle návodného videoreceptu

Kompletní recept najdete ZDE: Americké cookies s čokoládou

Inspirujte se i dalšími nápady na sladké dobroty s ovesnými vločkami

Zdroj receptu

S Klárou v kuchyni

Klára Michalová S Klárou v kuchyni

Jsem sběratelka chutí! Sbírám chutě, zážitky, novinky, triky, místa i recepty :) A o ty nejlepší se s vámi ráda podělím!

Chcete vědět, kam chodí šéfredaktorka Prima FRESH na obědy, co vaří rodině k večeři a co mlsá u televize? Kde nejradši nakupuje a co nového objevila? Nakoukněte pod pokličku...

Ráda se s vámi podělím o moje oblíbená rychlá jídla, recepty na husté polévky, pomazánky i milovaná jídla z jednoho hrnce či pekáče. Na mém osobním instagramovém účtu @sklarouvkuchyni najdete inspiraci a snad i zábavu. Protože jídlo je radost :)))


Přečtěte si také

Recepty

Odesláním formuláře souhlasíte s podmínkami zpracování osobních údajů