zavřít

Najděte si recept

Co hledáte? Jídlo, ingredience, pořad nebo kuchař…
Smazat
Super jednoduše: Špagety s paprikovým pestem
Autor: Marek Bartoš / Super jednoduše Super jednoduše: Špagety s paprikovým pestem

Super jednoduše: Špagety s paprikovým pestem

Hodnoceno: 10x
Těstoviny jsou pravděpodobně nejčastější večeří ve většině českých rodin. Zatímco Italové je berou jako první chod, u nás zdomácněly jako hlavní jídlo v poledne i večer. Oč snadnější je základní postup, o to víc si můžete vyhrát s přílohou. Paprikové pesto je zábavnou obměnou klasického bazalkového. Připravte ho rovnou větší množství, skvěle se hodí jako pomazánka na pečivo, dip k zelenině nebo základ dresinku na salát. A v lednici vydrží pár dní!
do 1 hodiny
4 porce

reklama

Suroviny (4 porce)

Postup

  1. Troubu předehřejte na 200 °C s funkcí gril, plech vyložte pečicím papírem. Dejte na něj papriky, do každé vyřízněte otvor a vsuňte do něj oloupaný stroužek česneku. Pečte je 15 minut, až slupka zčerná. 
  2. Upečené papriky přesuňte na talíř, zakryjte je potravinářskou fólií, aby se zapařily a snadno se loupaly, a nechte je zchladnout. 
  3. Mezitím uvařte ve vroucí osolené vodě těstoviny podle návodu na obalu akorát na skus, tzv. al dente. Parmazán nastrouhejte. 
  4. Vychladlé papriky oloupejte a odstraňte z nich jádřinec. Dejte je do mixéru typu kutr (nebo na smoothie), přidejte pečený česnek, polovinu parmazánu a olivový olej a rozmixujte dohladka. Dochuťte solí a pepřem a promíchejte. 
  5. Uvařené těstoviny slijte a promíchejte s paprikovým pestem. Rozdělte na talíře, posypte zbylým parmazánem, opepřete a podávejte. 
Super jednoduše: Špagety s paprikovým pestem
Autor: Marek Bartoš / Super jednoduše Super jednoduše: Špagety s paprikovým pestem

reklama

Super jednoduše
Zdeněk Pohlreich

Známý šéfkuchař ve své nejnovější kuchařce ukazuje, že na skvělé jídlo potřebujete jen pár dobrých surovin. Nemusí jít o luxusní lahůdky, i prosté ingredience v odpovídající kvalitě se správnou úpravou promění v teplou večeři nebo rychlý oběd, který zasytí, chutná a je také zdravý. Ano, vaření může být jednoduché a hlavně zábavné. Pusťte Zdeňka do kuchyně a už nikdy nebudete přemýšlet, co dnes uvaříte. 

Vydalo nakladatelství Sevruga s. r. o., www.sevruga.cz