Užijte si misky plné potěšení z pražské restaurace Bowlers

Různé typy Buddha bowls se staly v posledních letech hitem, jde v podstatě o misky, do kterých se skládají různé ingredience, které dohromady chuťově ladí a zároveň skvěle vypadají. Nejznámějším zástupcem jsou poke misky s rybami, ale podobně funguje například i korejský bibimbab s masem a vejcem.

Po celé zemi se otevírají nová bistra, která misky plné dobrot nabízejí. Jedním ze zajímavých míst je bistro Bowlers. V Praze má tři pobočky, já jsem si objednala oběd z té nejbližší, která je v OC Stromovka v Holešovicích. Kurýr z Dáme jídlo dorazil do 40 minut a přivezl čerstvé, teplé a dobře zabalené pokrmy.

Kromě klasických poke misek, které mají jako základ ochucenou sushi rýži, nabízí Bowlers také polévky. Na menu je i Miso polévka s tofu (85 Kč). Ideální vyprošťovací polévka je připravená z velmi zdravé fermentové miso pasty, v polévce je na kousky nakrájené silken tofu a mořské řasy.

Už v názvu bistra je slovo miska (bowl), takže v mé objednávce jedna z misek nemohla chybět. Vybrala jsem Salmon green bowl (279 Kč) s kousky lososa v teriyaki marinádě se sushi rýží, avokádem, boby edamame, salátovou okurkou, salátkem z wakame řas, jarní i smaženou cibulkou a ponzu i tonkatsu omáčkou. Všechny ingredience spolu krásně ladily dohromady, bavil mě křupavý akcent smažené cibulky, porce byla akorát. Skvělá volba, pokud zrovna nemáte chuť na syrovou rybu, losos byl orestovaný s teriyaki omáčkou a byl čerstvý a šťavnatý.

Na jídelním lístku najdete také výběr polévek ramen. Je to vlastně podobná myšlenka. Základem je vždy miska s ramen nudlemi, k nim se poskládá spousta dalších surovin a vše se zalije dobře dochuceným vývarem. Takže je to sice polévka, ale rozhodně také plnohodnotné a syté jídlo. Já vybrala novinku na menu Shrimp ramen (299 Kč). Základem je Bowlers vývar, což odhaduji na kombinaci Shoyu a Miso, tedy vývar dochucený sójovou omáčkou a miso pastou. Ramen nudle měly velmi příjemnou konzistenci, byly lehce žvýkavé a díky tomu, že vývar a nudle byly zabalené zvlášť, nebyly nudle rozmočené. V polévce bylo 6 velkých krevet, půl vajíčka, ředkvičky, výborné shiitake houby, jarní cibulka, řasa nori a sezamová semínka. Byla tam i špetka chilli, ale polévka opravdu nebyla ostrá.

Pokud si chcete k obědu dát něco jiného než smažený řízek či svíčkovou se šesti, nabídka Bowlers vás bude bavit. Jídla jsou to čerstvá, lehká, ale zároveň sytá a dobře dochucená. Přes aplikaci Dáme jídlo to máte až s dovozem domů nebo do práce, v zásilce nechyběly ani hůlky a lžíce na polévku, takže můžete rovnou hodovat.

Bowlers

  • OC Stromovka, Veletržní 24, Praha 7 - Holešovice

Objednávat z kompletního menu na Dáme jídlo můžete ZDE

Vyzkoušejte i další restaurace z našeho výběru Dáme FRESH restaurace

Autor článku

Klára Michalová

Všechny články autora

šéfredaktorka FTV Prima , Prima FRESH

Odesláním formuláře souhlasíte s podmínkami zpracování osobních údajů

Vybíráme pro Vás ty nejzajímavější restaurace z nabídky Dáme jídlo. Inspirujte se našimi prověřenými tipy a objednejte si domů hostinu bez práce.


Přečtěte si také

Recepty