La Bodeguita del Medio vás vezme na výlet za chutěmi Kuby

Restaurace a bar La Bodeguita del Medio v samém srdci staré Prahy funguje už úctyhodných 20 let. Unikátní atmosféra připomene havanské hospůdky, kde karibské koktejly tečou proudem a podává se neotřelé jídlo za zvuků latinské hudby.

Když projdete dveřmi v Kaprově ulici a ponoříte se do křivolakých zákoutí restaurace a baru La Bodeguita del Medio, ocitnete se v úplně jiném světě. Unikátní interiér připomíná podniky staré Havany a kubánské rytmy atmosféru doplňují. Ideální místo, kam s přáteli zajít na dobrý koktejl nebo netradiční večeři, kde ochutnáte u nás trochu neznámou kreolskou kuchyni.

Malou Havanu si můžete vykouzlit i doma, pokud si objednáte jídlo domů. V aplikaci Dáme jídlo stačí naklikat výběr z jídelního lístku i široké nabídky nápojů. Moje objednávka dorazila ve špičce do hodiny, jídlo bylo horké a zabalené v papírových povoskovaných krabičkách.

Jako předkrm jsem zvolila smažené jalapeňos (99 Kč). Dvě větší papričky plněné čedarem a smažené v trojobale byly doplněné lehkým svěžím dipem.

Z teplých předkrmů jsem vybrala kuřecí paličky pečené s marinádou sweet and chilli (179 Kč). V jedné porci bylo 6 paliček, dochucení přesně takové, jak jsem si představovala, příjemně lepkavá marináda, tak akorát zkaramelizovaná, chutnala skvěle. K masu byla přidaná zelenina nakrájená na špalíčky s česnekovým dipem. Jako přílohu jsem doobjednala smažené hranolky (55 Kč), které dorazily v perfektní kondici, křupavé a horké.

Z kreolské kuchyně jsem chtěla ochutnat kuře Al Ajibe (379 Kč). Celé jídlo obsahuje 1/2 kuřete pečeného s kostí, marinovaného v citrusech, jako příloha je morro y cristiano congri, což je tradiční rýže s černými fazolemi, zeleninou, slaninou a bylinkami. Vtipným doplňkem jsou pak smažené lupínky z yucy a banánu. Já jsem si k tomu ještě doobjednala avokádové guacamole (59 Kč).

Pokud si chcete v domácím prostředí udělat opravdovou kubánskou párty, můžete si vybrat i z impozantního výběru domácích limonád, koktejlů, lahvového piva a cideru, vína, prosecca i šampaňského.

Odesláním formuláře souhlasíte s podmínkami zpracování osobních údajů

Vybíráme pro Vás ty nejzajímavější restaurace z nabídky Dáme jídlo. Inspirujte se našimi prověřenými tipy a objednejte si domů hostinu bez práce.


Přečtěte si také

Recepty