Street Bistro Asia na pražských Vinohradech potěší milovníky exotických chutí

Korunní ulice na pražských Vinohradech se stává přímo gastro rájem, najdete zde průřez kuchyněmi celého světa. Vaší pozornosti by nemělo ujít malinké nenápadné místo s všeříkajícím názvem Street Bistro Asia. Tady si určitě najdete to své, vaří tady prostě skvěle.

Pokud se ocitnu v blízkosti náměstí Míru na pražských Vinohradech, většinou neodolám a moje kroky neomylně vedou právě sem. Tohle nenápadné bistro stojí za objevení, vaří tady s péčí a všechno, co jsem tady zatím ochutnala, bylo velmi chutné a dobře dochucené. Jelikož ale bydlím na druhé straně Prahy, nedostanu se sem tak často, jak bych chtěla. I proto jsem moc ráda, že si z tohoto místa můžu objednat přes aplikaci Dáme jídlo – a pak už jen počkat, až kurýr zazvoní u dveří.

Tentokrát jsem objednávala v čase obědů, přesto jídlo dorazilo do tři čtvrtě hodiny, velmi milý kurýr mi donesl jídlo i do patra a ještě mi pochválil šaty :))) Jídlo bylo zabalené v povoskovaných papírových krabičkách. Polévka byla správně rozdělená na nudle a vývar, takže nic nebylo rozmočené, ale smažené tofu zůstalo křupavé.

Právě polévka nemohla v mé objednávce chybět. Vybrala jsem Tofu Ramen (255 Kč), což je vydatná japonská polévka se silným vývarem, s pšeničnými nudlemi, hlívou ústřičnou, mrkví, červenou cibulí, pak choi a wakame řasami, hlavní proteinovou složkou je vejce marinované v kurkumě a tofu smažené v panko strouhance. Vývar byl opravdu poctivý, tofu krásně dozlatova a dokřupava osmažené a vajíčko mělo přesně tak tekutý žloutek, jak to mám ráda.

Pro dceru jsem objednala jak jinak než řízek. Ovšem Tori teriyaki katsu (225 Kč) je trošku něco jiného než ten náš klasický hospodský řízek. Typický japonský kuřecí plátek smažený v panko strouhance byl krásně křupavý a připravený ze stehenního masa, takže super šťavnatý. Byl jemně politý nasládlou teriyaki omáčkou, podávaný s orestovanou zelninou a opravdu skvěle uvařenou rýží. Tu musím opravdu pochválit, někdy je to trošku opomíjená část jídla, ale k dobré Asii prostě patří dobrá rýže – a tady ji umějí.

Další položkou v mé objednávce byly Tori noodles (225 Kč), což jsou rýžové nudle smažené s kuřecími nudličkami, zeleninou, houbami a omáčkou Soba a Oyster. Něžné dochucení limetovou šťávou a čerstvým koriandrem jídlu jen prospělo, zkrátka klasika, která potěšila. Neodolala jsem ani domácím smaženým bramborovým lupínkům s kořením sichimi (45 Kč), které díky zabalení v papírovém pytlíku dorazily krásně křupavé. Koření je jemně pikantní, což bylo milé překvapení.

Street Bistro Asia je moje stálice, a protože je to místo malé, s velmi omezenou možností k posezení, je přímo nastavené na take away. Pokud tohle místo nemáte v docházkové vzdálenosti, vřele doporučuji objednat si na Dáme jídlo a vychutnat si jejich dobroty v pohodlí domova nebo kanceláře.

Odesláním formuláře souhlasíte s podmínkami zpracování osobních údajů

Vybíráme pro Vás ty nejzajímavější restaurace z nabídky Dáme jídlo. Inspirujte se našimi prověřenými tipy a objednejte si domů hostinu bez práce.


Přečtěte si také

Recepty