zavřít

Najděte si recept

Co hledáte? Jídlo, ingredience, pořad nebo kuchař…
Smazat
Dýňové placičky s citronovým tvarohem
Autor: kuchařka Dokonalá dýně Dýňové placičky s citronovým tvarohem

Dýňové placičky s citronovým tvarohem

Hodnoceno: 4x
Svěží, zdravá a nevšední kombinace. Tvarujte placičky větší a podávejte je jako hlavní chod à la bramboráky, nebo naopak menší jako kanapky na párty. Obložit je můžete třeba uzeným lososem, aromatickým sýrem nebo cizrnovým dipem s olivou navrch.
do 1 hodiny
asi 10 ks porcí

reklama

Postup

  1. Brambory oloupejte a nastrouhejte nahrubo. Dýni oloupejte, rozkrojte, odstraňte semena a dužinu nastrouhejte nahrubo. Promíchejte, osolte a nechte zhruba 15 minut odstát. Směs protlačte přes síto a vymačkejte z ní přebytečnou tekutinu.
  2. Brambory a dýni promíchejte s vejci, muškátovým květem a pepřem. Petrželku a bazalku nasekejte nadrobno a vmíchejte do těsta.
  3. V pánvi nebo rendlíku rozehřejte zhruba 5mm vrstvu oleje, vkládejte do ní zhruba 1 lžíci těsta, urovnejte obrácenou stranou lžíce a při střední teplotě smažte z obou stran dozlatova a dokřupava. Vyjměte a nechte osušit na papírové utěrce. Postupujte stejným způsobem, dokud nespotřebujete celé těsto.
  4. Mezitím promíchejte tvaroh, mléko a citronovou kůru, dochuťte solí a pepřem. Placičky podávejte ideálně horké s ochuceným tvarohem.

Dokonalá dýně Foto:

Dokonalá dýně

Anna Walzová

Dýně získává stále větší oblibu i v našich zeměpisných šířkách, ale dýňová polévka nebo pečená dýně ve směsi zeleniny už začíná nudit. Naštěstí přichází Anna Walzová se svojí kuchařkou Dokonalá dýně, ve které představuje zajímavé recepty z této oranžové krásky na celý rok. Můžete z ní upéct chleba, nebo dezert, připravit mnohachodový oběd i si odpočinout při kávě. S dýní nuda rozhodně nehrozí.

Vydalo nakladatelství Esence.

reklama