Dopřejte si tu pravou Ameriku s burgery z pražské restaurace Hadog

Pravý americký burger je komplexní jídlo, které má své zákonitosti. Pokud chcete ochutnat opravdu skvělé burgery, vyplatí se trocha hledání. Ale pokud se vám do pátrání nechce pouštět, můžeme vám s klidným srdcem doporučit pražskou restauraci Hadog.

Možná to je tou všudypřítomnou vůní vanilky, která se line ze všech bytů v adventním čase, ale přepadla mě chuť na něco pořádného a masitého. V aplikaci Dáme jídlo na mě vyskočila restaurace Hadog, která si během 10 let vybudovala pověst jako místo, kde si dáte opravdu skvělý burger. Před pár lety jsme měli Hadog poblíž kanceláře a občas jsme tam s kolegy rádi zašli. Teď už se do těch končin dostanu málokdy, proto jsem uvítala možnost objednat si z restaurace Hadog jídlo s dovozem domů.

Objednávala jsem kolem poledne a kurýr musel opravdu přejet skoro celou Prahu, takže mě mile překvapilo, že jídlo dorazilo do 50 minut. Burgery byly zabalené v krabičkách na míru, díky tomu zůstaly pěkně pohromadě.

Mou první volbou byl burger San Francisco (255 Kč). Základem je bulka, kterou si v Hadog sami pečou a která byla křupavá, uvnitř vláčná a nebyla zbytečně předimenzovaná. 200g plátek z mletého hovězího masa byl krásně šťavnatý a připravený na medium, maso doplnil rozpečený sýr čedar, smažené cibulové kroužky v těstíčku, dokřupava vypečená slanina, ledový salát, rajče, nakládaná okurka, kečup a česnekovo-bylinková majonéza. Upřímně, takhle si představuji dokonalý americký burger – pořádná porce, dobře připravené maso a perfektní kombinace chutí.

Na menu mě zaujal také burger Chipotle (245 Kč). Přiznávám, že pro lehce zauzené chilli papričky chipotle mám slabost. Takže jsem neodolala a udělala jsem dobře. Základem byla opět domácí bulka a 200g hovězí burger, doplněný o uzený sýr, křupavou slaninu, BBQ omáčku, Chipotle majonézu a karamelizovanou cibuli. Za mě dokonalá souhra chutí!

K burgeru patří hranolky (58 Kč), které jsem nemohla opomenout. V Hadog je připravují se slupkou, což jim dodá lepší chuť a křupavost. Navíc jsou dochucené vlastní směsí koření. Pravdou je, že hranolky často bývají kamenem úrazu, ovšem v Hadog zkrátka vědí, co dělají, a hranolky byly super křupavé a velmi chutné. Oceňuji i to, že si zachovaly křupavost i během dovozu.

Pokud máte chuť na pořádný burger, restaurace Hadog je skvělá volba. Ne nadarmo se opakovaně objevují v žebříčcích nejlepších burgráren v Česku. A pokud nemáte zrovna cestu na pražskou Palmovku, můžete využít služby Dáme jídlo a vychutnat si pravou americkou hostinu doma u kamen.

Hadog burgers

  • Sokolovská 379/204, Praha 8

Objednávat z kompletního menu na Dáme jídlo můžete ZDE.

Autor článku

Klára Michalová

Všechny články autora

šéfredaktorka FTV Prima , Prima FRESH

Odesláním formuláře souhlasíte s podmínkami zpracování osobních údajů

Vybíráme pro Vás ty nejzajímavější restaurace z nabídky Dáme jídlo. Inspirujte se našimi prověřenými tipy a objednejte si domů hostinu bez práce.


Přečtěte si také

Recepty