zpět

Hledáte inspiraci pro každodenní vaření?

Nechte si zasílat newsletter plný sezónních receptů.
Vložením emailu souhlasím s podmínkami pro zasílání novinek.
zavřít

Najděte si recept

Co hledáte? Jídlo, ingredience, pořad nebo kuchař…
Smazat
DuHa Sushi Restaurant okouzlí všemi barvami a chutěmi asijské kuchyně
Autor: Klára Michalová - @sklarouvkuchyni DuHa Sushi Restaurant okouzlí všemi barvami a chutěmi asijské kuchyně

DuHa Sushi restaurant okouzlí všemi barvami a chutěmi asijské kuchyně

Pražská restaurace DuHa Sushi má v metropoli dvě pobočky, díky tomu dokáže pokrýt velkou část města i dovozem domů. Dopřejte si skvělou asijskou hostinu v pohodlí domova.
Klára Michalová , 20.07.2022

reklama

Líný víkendový den přede mě postavil volbu, zda si stoupnout v horkém počasí k plotně nebo raději objednat jídlo bez práce. Zvítězila lenost a chuť na dobrou Asii. Jedna z poboček DuHa Sushi sídlí v Dejvicích, naproti Divadlu Spejbla a Hurvínka, což je kousek od místa, kde bydlím. Díky tomu už jsem měla možnost ochutnat velmi dobré sushi, které už podle názvu restaurace patří do jejich nabídky. Tentokrát však padla volba na teplá jídla.

Vzhledem k tomu, že jsem objednávala během víkendu a mimo špičku, a také bydlím nedaleko, kurýr zvonil u dveří s hotovou objednávkou do 25 minut. Jídlo bylo zabalené v papírových povoskovaných krabičkách, polévka byla navíc obalená v potravinářské folii, takže všechno jídlo dorazilo teplé, čerstvé a čisté.

Jídlo dorazilo rychle a dobře zabalené
Autor: Klára Michalová - @sklarouvkuchyni Jídlo dorazilo rychle a dobře zabalené

Z malých jídel padla volba na Nem rán (99 Kč) - dvě křupavé smažené rolky z rýžového papíru plněné mletým masem, skleněnými nudlemi, zeleninou a mořskými plody. Závitky byly opravdu křupavé, náplň dobře dochucená, potěšilo i hezké servírování na čerstvém salátku a nechyběla omáčka Nuoc mam k namáčení.

Horko nehorko, v mé objednávce nemohla chybět polévka. Vybrala jsem Tom Kha Gai (75 Kč) - pálivou polévku s kokosovým mlékem, žampiony, zeleninou, kuřecím masem a thajskými bylinkami. Polévka byla nádherně krémová, akorát pikantní a velmi dobře vychucená. Přesně se trefila do mé chuti a ráda si ji dám znovu a znovu...

Smažené plněné závitky a pikantní kokosová polévka s kuřecím masem
Autor: Klára Michalová - @sklarouvkuchyni Smažené plněné závitky a pikantní kokosová polévka s kuřecím masem

Populární položkou na menu jsou Pad thai nudle s hovězím masem (185 Kč) - restované rýžové nudle s vejcem, čerstvou zeleninou, masem a arašídy. Tradiční recept zde zvládli velmi dobře, nudle byly příjemně ochucené, nechyběl křupavý element v podobě oříšků a nepřevařené zeleniny, maso bylo nakrájené na velmi tenké plátky.

Pad thai rýžové nudle s hovězím masem
Autor: Klára Michalová - @sklarouvkuchyni Pad thai rýžové nudle s hovězím masem

Jako velký milovník curry omáček jsem nemohla vynechat zástupce této kategorie a vybrala jsem DuHa Spicy Curry Krevety (220 Kč) - krémové kokosové kari s čerstvou zeleninou a krevetami, s citronovou trávou a thajskou bazalkou, podávané s rýží. Za mě perfektně zvládnuté jídlo. Omáčka byla vynikajicí, jemná díky kokosovému mléku, ale zároveň pikantní díky curry pastě. Zelenina byla jen krátce tepelně upravená a byla náramně křupavá.

Pikantní kokosové curry s krevetami a zeleninou
Autor: Klára Michalová - @sklarouvkuchyni Pikantní kokosové curry s krevetami a zeleninou

Posledním jídlem na menu byly nudle Udon Yaki Ebi (220 Kč) - dokřupava upečená kachna s japonskými pšeničnými nudlemi s čerstvou zeleninou a ústřicovou omáčkou. Já mám udon nudle moc ráda, baví mě, že jsou lehce žvýkavé a tyhle byly dobře uvařené. Maso bylo skvěle dochucené, s křupavou kůrčičkou. Jen omáčka by mohla být na můj vkus lehce výraznější. Nicméně i tak jsme si moc pochutnali.

Japonské udon nudle s křupavou kachnou
Autor: Klára Michalová - @sklarouvkuchyni Japonské udon nudle s křupavou kachnou

Pokud vás přepadne hlad nebo chuť, DuHa Sushi restaurant má na tohle přání odpověď. Objednejte si přes Dáme jídlo, a za chvíli si můžete doma vychutnat všechny chutě a barvy Asie.

Vybíráme pro vás ty nejzajímavější restaurace z nabídky Dáme jídlo. Inspirujte se našimi prověřenými tipy a objednejte si domů hostinu bez práce.

Dáme restaurace

Související témata: Dáme jídlo , restaurace Praha , asijská kuchyně

reklama