V Manifesto Marketu na pražském Andělu si můžete vybrat z několika prémiových restaurací na jednom místě

Manifesto Market je originální projekt, který má v Praze už třetí pobočku. Oáza vystavěná z kontejnerů láká na příjemnou atmosféru a především pečlivě vybraná bistra a restaurace, která zde nabízejí špičkovou gastronomii.

Ať už do Manifesta zavítáte s přáteli, nebo využijete možnost objednat si oběd či večeři přes aplikaci Dáme jídlo, určitě oceníte šíři nabídky. Každý si tak může objednat, na co má chuť, a nikdo se nemusí podřizovat většině, jak je obvyklé, pokud si objednává jídlo více lidí najednou.

Součástí Manifesto Marketu na Andělu jsou například restaurace Hoxton Burgers. Mare by Aromi, Taiko Ramen Bar, Lord of the Wings, Bab;rýže, Fæncy fries, Naan & Curry by Zátiší group, Napokē a další...

Já jsem tentokrát objednávala podle složení domácího osazení a jídlo dorazilo do 45 minut, čerstvé a teplé.

Z nabídky Mare by Aromi nemohla v mé objednávce chybět neapolská pizza Margherita s mozzarellou (230 Kč). Těsto bylo krásně nadýchané a okraje křupavé. Velmi dobrá byla rajčatová omáčka, měla velmi plnou chuť.

Když jsem v nabídce objevila Naan & Curry by Zátiší group, neodolala jsem. Kamenná restaurace V zátiší je svou výtečnou indickou kuchyní proslulá, takže volba byla jasná. Z menu jsem vybrala Butter chicken se šafránovou rýží (225 Kč). Perfektně dochucená omáčka v sobě snoubí pečlivě vybranou směs koření, cibule a rajčata se postarají o sladký podtón a krémovou jemnost zařídí smetana. Maso z kuřecích prsou bylo měkké, šafránová basmati rýže krásně barevná a voňavá.

U další objednávky zvítězila moje slabost pro korejskou kuchyni. Restaurace Bab;rýže patří mezi ty nejlepší v Praze, takže jakmile jsem ji objevila v seznamu, bylo celkem jasno.

Vybrala jsem Korejské smažené kuře (263 Kč), což jsou kuřecí kousky smažené ve velmi křupavém těstíčku. Jako příloha se podává salát z čerstvého krouhaného zelí a pikantní omáčkou. Zlákal mě i nejtypičtější korejský pokrm – Bulgogi bibimbab (296 Kč), což je skládaná miska se základem z rýže s restovaným hovězím masem, sázeným vejcem a spoustou různé čerstvé i fermentované zeleniny. Protože mám ráda pikantní jídla, přidala jsem si k tomu Kimchi 100 g (76 Kč), což je korejský fermentovaný salát z čínského zelí s chilli.

Manifesto Market je velmi hezký projekt. Nejde jen o gastronomii, pokud tam zavítáte osobně, můžete si vychutnat originální atmosféru, která vás v centru Prahy pocitově přenese úplně jinam. Ale stejně skvělá je i nabídka jídla od prémiových bister a restaurací, které si můžete podle nálady nakombinovat, a díky službě Dáme jídlo si je lze nechat doručit všechny najednou do práce nebo domů.

Manifesto Market Anděl

  • Ostrovského 34, Praha 5

Objednávat z kompletního menu na Dáme jídlo můžete ZDE.

Autor článku

Klára Michalová

Všechny články autora

šéfredaktorka FTV Prima , Prima FRESH

Odesláním formuláře souhlasíte s podmínkami zpracování osobních údajů

Vybíráme pro Vás ty nejzajímavější restaurace z nabídky Dáme jídlo. Inspirujte se našimi prověřenými tipy a objednejte si domů hostinu bez práce.


Přečtěte si také

Recepty