Pražská restaurace Taj Mahal Express vás provede autentickou indickou kuchyní

Indická kuchyně je velmi široký pojem, který nabízí velmi různorodé typy pokrmů, které ovšem spojuje jedna důležitá věc, a to koření. Pro nás netradiční koření plné nezvyklých chutí a vůní si získalo širokou oblibu a indických restaurací najdete spoustu. Zde je náš tip na jednu z nich.

Já tentokrát potřebovala vzpruhu na home office a objednala jsem si oběd pře aplikaci Dáme jídlo. Vybrala jsem restauraci Taj Mahal Express, která sídlí na pražském Andělu. A i když jsem objednávala ve špičce, do 30 minut u mě doma zazvonil kurýr s taškou plnou čerstvě připraveného jídla. To bylo zabalené v dobře těsnících krabičkách.

I když mám radši omáčkové indické pokrmy, zvědavost mi nedala a z předkrmů jsem zvolila Kuře tandoori (115 Kč), což byla celá kuřecí čtvrtka rozdělená na dva díly, marinovaná v omáčce z jogurtu a koření, a posléze grilovaná v peci Tandoor. K jídlu krásně pasovala osvěžující mátová omáčka. Jako přílohu jsem vybrala Butter naan (70 Kč), což je indická chlebová placka potřená máslem. Upřímně, byla to obří porce, která by bohatě stačila jako hlavní chod. Maso ze stehen zůstalo krásně šťavnaté, výrazná chuť marinády pečením krásně zesílí, a co je na tomhle jídle opravdu unikátní, je jeho barva, která přímo křičí: INDIE!!!

Pak už došlo na omáčky. Mojí stálicí je Saag paneer (215 Kč), vegetariánské jídlo s tuhým domácím sýrem, který připomíná tvrdý tvaroh, který se podává v kořeněné špenátové omáčce. Ta byla jen velmi jemně pálivá. Další položkou byla Kuřecí korma (250 Kč). Korma je lehce nasládlá kokosová omáčka s mandlemi, rozinkami, máslem a zázvorem, ale nepředstavujte si žádný dezert, voňavé koření sladkost mírní a výsledkem je velmi harmonická delikátní chuť. K omáčkám jsem doobjednala basmati rýži (50 Kč), která byla krásně sypká.

Služba Dáme jídlo mě fakt baví. Když dostanu hlad, projedu nabídku restaurací a vyberu si přesně to, na co mám aktuálně chuť. A navíc můžu zkoušet i nové restaurace, kde jsem třeba ještě nebyla, protože leží mimo mé obvyklé trasy. Jako třeba Taj Mahal Express, která mě rozhodně nezklamala.

Taj Mahal Express

  • Mozartova 10, Praha 5

Objednávat z kompletního menu na Dáme jídlo můžete ZDE.

Autor článku

Klára Michalová

Všechny články autora

šéfredaktorka FTV Prima , Prima FRESH

Odesláním formuláře souhlasíte s podmínkami zpracování osobních údajů

Vybíráme pro Vás ty nejzajímavější restaurace z nabídky Dáme jídlo. Inspirujte se našimi prověřenými tipy a objednejte si domů hostinu bez práce.


Přečtěte si také

Recepty