Máte doma zásoby sladkého džemu? Vyzkoušejte skvělé tipy, jak ho zapracovat do receptů

Jistě, jakmile máte doma skleničku džemu, nejspíš putuje na křupavou topinku nebo jiný kus pečiva, případně do nějakého typického moučníku. Zkuste si ale projít tipy na další využití, které se vám mohou opravdu hodit! Až přijde léto a zásoby se zase zvětší, jistě je oceníte.

Pomalu se blíží léto, které je bohaté na všelijaké ovoce. A to mnohdy končí nejen v miskách jako čerstvé, ale také se z těchto letních pokladů vyrábějí různé zavařeniny nebo džemy. Proto jistě přijde vhod znát další recepty a tipy, jak džemové zásoby zpracovat do poslední lžičky.

Na ochucení jogurtových nanuků

Připravujete si domácí nanuky a zmrzlinky? Pokud běžně přidáváte do směsi kousky ovoce, můžete tentokrát vyzkoušet i pár kousků s džemem. Ať už připravujete jogurtové nebo smetanové nanuky, váš oblíbený džem se v nich bude jistě skvěle vyjímat.

Ani recepty na koláče samozřejmě nechybí...

... nebo do milkshaků

Někdo si tento typický americký nápoj dochucuje sirupy, ale co když ho zrovna nemáte po ruce? Nebo si ho ani nikdy nekupujete? Džem je skvělým řešením! Dávkování necháme na vás, protože samozřejmě záleží, jak sladký váš džem je. Ale určitě se ho nebojte použít.

Do barbecue omáčky

Kdo se těší na první letní grilovačku? Jestli jste si oblíbili barbecue omáčku na dochucování nebo marinování, máme pro vás skvělou zprávu. Právě při její domácí přípravě můžete využít i sladký džem. Podpoří její sladkokyselou chuť.

Skořicoví šneci trochu jinak

Poslední tip, jak zpracovat džem? Milovníci skořicových šneků můžou zkusit trochu experimentovat. Místo skořicové vůně si ale tentokrát pochutnají na džemové lahůdce. Nadýchané těsto, vůně ovoce a krémová bílá poleva je něco, co si nemůžete nechat ujít!

A na závěr tu máme pár receptů na samotné džemy

Rádi vaříte podle videoreceptů? Můžete zkusit hrnkový perník s polevou a džemem

Kompletní recept najdete ZDE

Zdroj: thekitchn.com; zdroj foto: iStock

Autor článku

Tereza Pánková

Všechny články autora

redaktorka FTV Prima

Odesláním formuláře souhlasíte s podmínkami zpracování osobních údajů


Přečtěte si také

Recepty