zavřít

Najděte si recept

Co hledáte? Jídlo, ingredience, pořad nebo kuchař…
Smazat
Francouzské brambory
Autor: Cat & Cook Francouzské brambory

Dokonalý recept na francouzské brambory s uzeným masem

Hodnoceno: 9x
Přesně tak. Francouzské brambory, to je jídlo, které si u českých strávníků našlo velice brzy své místo. Vůbec se není čemu divit, protože jejich chuť společně se snadnou přípravou a nenáročností na suroviny ocení jistě každý, kdo se potřebuje najíst chutně a bleskově. :)
do 1 hodiny
2–3 porce

reklama

Suroviny (2–3 porce)

Postup

 1. Brambory omyjte a vložte do již vroucí vody, zachová se tak více vitaminu C.
 2. Uvařte je a poté ihned sceďte. Brambory by měly být vařené spíš méně než více, protože se ještě budou zapékat. Nechte je zchladnout.
 3. Brambory oloupejte a nakrájejte na středně široká kolečka. Uzené nakrájejte na co nejmenší kostičky.
 4. Na větší pánvi na středním až nižším plamenu rozehřejte sádlo s máslem. Přidejte cibulku a zlehka ji restujte do sklovata.
 5. Je dobré, když necháte cibulku jemně zkaramelizovat, takže až začne trošku chytat barvu, přidejte uzené. Restujte na vyšším plamenu asi 5–7 minut a dejte stranou.
 6. Troubu zapněte na 170 °C. Menší a užší pekáček nebo zapékací mísu vymažte máslem a na dno naskládejte první patro brambor. Řádně je osolte a zasypte třetinou uzeného.
 7. Pokračujte takto i s druhým a třetím patrem a nakonec položte na uzené poslední kousky brambor. Opět je posolte a připravte si čerstvě ušlehaná vejce.
 8. Vejce vyklepněte do větší mísy a pomocí metličky rozkvedlejte. Přilijte smetanu a spojte s vejci. Osolte, opepřete a naposledy provzdušněte pomocí metličky.
 9. Brambory rovnoměrně zalijte vaječnou směsí a vložte do trouby. Pečte ve střední části trouby dozlatova. Pokud máte digitální teploměr, vyzkoušejte vnitřní teplotu brambor, která by měla mít 80–90 °C.
 10. Jakákoliv vyšší teplota znamená, že vejce už jen vysušujete a výsledek bude sušší a sušší. Pokud teploměr nemáte, hlídejte vaječnou směs, ta bude ke konci pečení tekutá jen uprostřed až nakonec ztuhne i tam.  Hned jak ztuhne, tak brambory vyndejte.
 11. Brambory servírujte třeba s kyselou okurkou nebo listovým salátkem. Měly by být krásně vláčné a kypré.
Francouzské brambory
Autor: Cat & Cook Francouzské brambory

reklama

Cat & Cook 2
Ivana Jindřichová

Druhá kuchařka známé blogerky Cat & Cook volně navazuje na první díl a představuje nové recepty i novou kočku – Miňonku, která v kuchyni Ivany Jindřichové zaujala místo po nemocné Mindě. Barevné fotky s čtyřnohou fešandou, záplava květin a lahodná jídla, které zvládnete podle podrobného popisu uvařit hned napoprvé, zůstávají jako poznávací znamení. Ivana se opět vydala i do světa a kromě oblíbených českých pokrmů si můžete uvařit i klasické recepty mezinárodní kuchyně. Stěžejní linku tvoří roadtrip po Itálii, ale nakouknete i na další kontinenty. 
Kuchařku koupíte pouze přes eshop https://shop.catandcook.cz/