zavřít

Najděte si recept

Co hledáte? Jídlo, ingredience, pořad nebo kuchař…
Smazat
Francouzské brambory podle Romana Vaňka
Autor: Pradobroty.cz Francouzské brambory podle Romana Vaňka

Francouzské brambory podle Romana Vaňka

Hodnoceno: 202x
Máme pro vás recept na zapečené francouzské brambory podle Romana Vaňka s menší úpravou! Můžete si uvařit tuto odlehčenější verzi, ale zároveň v závorkách najdete ingredience v původním množství.
do 1 hodiny
4–6 porce

reklama

Suroviny (4–6 porce)

Postup

  1. Pekáček vymažte sádlem a vysypejte strouhankou.
  2. Brambory oloupejte a nakrájejte na plátky. Cibuli nakrájejte na půlkolečka a nechte zesklovatět na lžíci sádla (můžete ji nechat i lehce zkaramelizovat).
  3. Do pekáčku střídavě vrstvěte brambory – osolte, opepřete –, maso, vařená vejce a cibuli. Poslední vrstva je z brambor. Na klasický pekáč to vyjde na 3 vrstvy brambor (včetně té horní) a po dvou vrstvách masa, vajec a cibule. Dejte zapéct do trouby vyhřáté na 160 °C.
  4. Po 10 minutách pekáč zalijte vejci prošlehanými se smetanou, kterou jste osolili a opepřili. Pečte dalších 30–40 minut.

Francouzské brambory podle Romana Vaňka 2 Foto: Francouzské brambory podle Romana Vaňka; foto: Pradobroty.cz

Pradobroty Foto: Objevte Pradobroty!

Lásku k jídlu si hýčkám už od dob, kdy jsem byla malé děvče. Tenkrát mi vařila maminka a školní jídelna. Když jsem vyrostla a osamostatnila se, musela jsem si začít vařit a péct sama. Záhy jsem zjistila, že mě to baví a docela i jde, protože mé výtvory chválí nejen můj muž, ale i kamarádi, známí a kolegové v práci.

V roce 2011 jsem se stala "matkou na mateřské" a abych nebyla intelektuálně nevytížená a z péče o potomstvo se nezbláznila, začala jsem jídlo fotit a založila blog Pradobroty.cz.

Na blogu najdete recepty převážně české a evropské a v 90 % takové, kde náročnost a výsledný efekt stojí v rozumném poměru.

 

reklama