Kitchen Story

Bramborové gnocchi s houbami a bylinkami

Moje hodnocení
4x

Už vám došly zásoby hub, ale stále na ně máte neskutečnou chuť? Houby z lesa jsou houby z lesa, ale když nejsou k mání, skvěle poslouží i krémové žampiony spolu s hlívou ústřičnou. Ochutnejte výtečné bramborové gnocchi, které máte hotové během několika minut.

2 porce
20 minut

Suroviny

K podávání:

Postup přípravy:

  1. Na velké pánvi nechte rozpustit přepuštěné máslo a na mírném plameni opečte gnocchi. Není potřeba je předem vařit, jen musí mít na pánvi dostatek místa a nesmí se překrývat.
  2. Jakmile jsou opečené z jedné strany, tak je obraťte na druhou. Znovu opékejte dozlatova.
  3. Na druhé pánvi opečte slaninu nakrájenou na kostičky, přidejte na plátky nakrájený česnek a nechte orestovat.
  4. Žampiony a hlívu nakrájejte na plátky a přidejte na pánev ke slanině. Osolte a opepřete. Chvíli restujte a pak podlijte bílým vínem.
  5. Nechte odpařit všechen alkohol. Nakonec přidejte hrst špenátu a nasekané bylinky.
  6. Promíchejte s opečenými gnocchi a podávejte zasypané nastrouhaným parmazánem.

Další recepty na skvělé gnocchi:

Odesláním formuláře souhlasíte s podmínkami zpracování osobních údajů

Zdroj receptu

Kitchen Story

Kitchen Story

… aneb manželé v kuchyni!

Mariku a Jiřího Kučovy spojil nejen svazek manželský, ale i společný koníček, láska k jídlu a vaření. Ten postupně přerostl v jeden z mnoha oblíbených blogů s názvem Kitchen Story. A ten postupně přerostl v tak mimořádně úspěšný projekt, že se mu Marika rozhodla věnovat na plný úvazek. A to celé teď přerostlo v první společnou krásně napsanou a s citem nafocenou kuchařku s názvem Manželé kuchyni…

Vzhledem k Jiřího diagnóze Crohnovy nemoci jsou v ní recepty bezlepkové a bez laktózy, ale i ty klasické. „Rozhodně nejsou nijak dietní, ale určitě jsou zdravější, lehčí, ale poctivé a vymýšlené s respektem k tomu, co zrovna roste a dozrává,“ říká o ní manželská dvojice, pro kterou se vaření a předávání kulinárních zkušeností stalo součástí života.


Přečtěte si také

Recepty