Tvarohové knedlíky jahodové

Doba přípravy:
Počet porcí: 26 ks malých knedlíků
Tvarohové knedlíky jahodové Foto:
Tvarohové knedlíky jahodové
Foto: Pradobroty.cz

Knedlíky je nejlepší uválet, uvařit a hned sníst, ale dají se uvařené skladovat i dva dny v lednici a ohřívat nad párou nebo v lepším případě syrové (neuvařené) zamrazit a pak třeba dávno po sezoně jahod je přímo z mrazáku vhodit do vroucí vody a vařit stejně jako čerstvé.

Recept

Ovocné knedlíky z bramborovo-tvarohového těsta Foto:

Ovocné knedlíky z bramborovo-tvarohového těsta

Letní klasika – ovocné knedlíky – nabízí nespočet variací. Různá těsta, různé ovoce..., ale vždy je to velká dobrota. Vyzkoušejte těsto, které kombinuje brambory s...
Suroviny
tučný tvaroh ve vaničce 250 g
sůl
jahody
Postup
1

Všechny ingredience smíchejte a rukou vypracujte těsto, které se nelepí (ale s přisypáváním mouky to nepřehánějte). Z těsta odebírejte kusy asi do dlaně velké a vypracujte z nich válečky cca 3 cm v průměru.

2

Rozplácněte je na vále, posaďte na ně jahody (střední velikosti), oddělte od sebe těsto na jednotlivé knedlíky, prsty postupně vytahujte těsto a spojte ho nad jahodou a po stranách. Zahlaďte spoje, poválejte v dlani a vypracujte tak kulatý knedlík.

3

Vařte ve vroucí lehce osolené vodě cca 8–10 minut od chvíle, co vyplavou na hladinu. Podávejte s nastrouhaným tvrdým tvarohem, cukrem a máslem nebo třeba oslazenou zakysanou smetanou.

Tvarohové knedlíky jahodové 2 Foto: Tvarohové knedlíky jahodové; foto: Pradobroty.cz

Pradobroty Foto:

Objevte Pradobroty!

Lásku k jídlu si hýčkám už od dob, kdy jsem byla malé děvče. Tenkrát mi vařila maminka a školní jídelna. Když jsem vyrostla a osamostatnila se, musela jsem si začít vařit a péct sama. Záhy jsem zjistila, že mě to baví a docela i jde, protože mé výtvory chválí nejen můj muž, ale i kamarádi, známí a kolegové v práci.

V roce 2011 jsem se stala "matkou na mateřské" a abych nebyla intelektuálně nevytížená a z péče o potomstvo se nezbláznila, začala jsem jídlo fotit a založila blog Pradobroty.cz.

Na blogu najdete recepty převážně české a evropské a v 90 % takové, kde náročnost a výsledný efekt stojí v rozumném poměru.

Videa

reklama

reklama