zpět

Hledáte inspiraci pro každodenní vaření?

Nechte si zasílat newsletter plný sezónních receptů.
Vložením emailu souhlasím s podmínkami pro zasílání novinek.
zavřít

Najděte si recept

Co hledáte? Jídlo, ingredience, pořad nebo kuchař…
Smazat
Miškovy ovocné knedlíčky z tvarohového těsta
Autor: Velká medvědí kuchařka Miškovy ovocné knedlíčky z tvarohového těsta

Miškovy ovocné knedlíčky z tvarohového těsta

Hodnoceno: 5x
Miška tuhle dobrůtku nejraději připravuje s omáčkou z lesních jahod. Dnes své vyhlášené knedlíčky ukoulel tak mňamózně, že se všechna zvířátka z lesa olizují i za ušima!
do 1 hodiny
3 porce

reklama

Suroviny (3 porce)

Postup

  1. V misce prošlehej vejce s tvarohem a špetkou soli. Postupně přisypávej mouku a zapracovávej ji do těsta. Mělo by zůstat lehce lepivé, možná nepoužiješ všechnu mouku. 
  2. Dej vařit velký hrnec plný vody. Pomocí dvou lžic tvaruj knedlíčky, opatrně je vkládej do vroucí vody a vař je asi 5 minut, až vyplavou na hladinu. Z těsta můžeš válet i malé knedlíčkové kuličky.
  3. Jahody překroj na polovinu a dej je do malého hrnce. Přidej k nim tři lžíce vody a cukr a promíchej. Část máty nasekej a přidej k jahodám. Můžeš je i trochu rozmačkat. 
  4. Když se jahodová omáčka začne vařit, přidej škrob rozmíchaný v jedné lžíci vody a ještě pár minut společně povař.
  5. Do talířků nalij naběračku omáčky, přidej pár knedlíčků. Navrch posyp nasekanými oříšky a ozdob čerstvou mátou.

PRIMA TIP: Knedlíčky skvěle chutnají i s meruňkovou nebo s borůvkovou omáčkou, kterou připravíš stejným způsobe z meruněk a borůvek.

Miškovy ovocné knedlíčky z tvarohového těsta
Autor: Velká medvědí kuchařka Miškovy ovocné knedlíčky z tvarohového těsta

reklama

Velká medvědí kuchařka

Kamarádi Nedvěd a Miška podnikají různá dobrodružství, a přitom si pokaždé připraví něco dobrého na zoubek. Ve večerníčku Mlsné medvědí příběhy vybírají recepty z Velké medvědí kuchařky, která se díky podpoře dárců na platformě Donio.cz stala skutečnou, a tak si ji může přečíst a také si podle ní uvařit malý i velký mlsal. Kniha obsahuje třicet receptů na dobroty od rána až do večera a krásné ilustrace a fotografie. Kuchařka se hodí pro děti od sedmi let, nebo i mladších, pokud už umí číst a krájet nožem. Naučí je vařit i způsobně stolovat. Recepty obsahují zdravější suroviny, třeba med a ovoce místo cukru, a respektují specifika dětského jídelníčku. Vtipná videa a jednotlivé díly ze seriálu najdete na www.medvedi.tv.