zavřít

Najděte si recept

Co hledáte? Jídlo, ingredience, pořad nebo kuchař…
Smazat
Bramborové meruňkové knedlíky
Autor: Slepičárna blog Bramborové meruňkové knedlíky

Bramborové meruňkové knedlíky

Hodnoceno: 3x
Kdo by je nemiloval? Jsou vláčné, hříšné, sladké i kyselé zároveň. Ovocné meruňkové knedlíky patří k prázdninám stejně výlety na chalupu. ;)
do 1 hodiny

reklama

Suroviny

Rozvar:

Postup

  1. Uvařte si brambory ve slupce doměkka. Slijte je a nechte trošku vychladnout, ať si nespálíte prsty.
  2. Pak je oloupejte a najemno do větší mísy nastrouhejte. Přidejte vajíčko, špetku soli a postupně vpracujte mouku. Až bude těsto držet tvar, přendejte si ho na pomoučenou plochu a propracujte. Jakmile se povede vytvořit kouli, která se jakžtakž nelepí, nechte těsto odpočinout. Podobně to funguje i u bramborových knedlíků.
  3. Mezitím nalijte vodu do velkého hrnce a přiveďte ji k varu. Omyjte a vypeckujte meruňky, nechte si „páry“ u sebe. Těsto vyválejte na pomoučeném válu, rozkrojte na asi 10×10 cm velké čtverce a doprostřed dejte na sebe položené půlky meruněk. Pomoučete si ruce a uválejte knedlíky.
  4. Rozvar: Nakrájejte si meruňky na malé kousky na rozvar. V menším hrnci rozehřejte máslo, přidejte meruňky a dochuťte cukrem, vařte při nižší teplotě doměkka asi 15 až 20 minut. Průběžně míchejte. Ke konci můžete zjemnit smetanou.
  5. Knedlíky vložte do vroucí vody a vařte je podle velikosti asi 10 až 16 minut. Jeden můžete vyndat a rozkrojit, těsto musí být uvnitř uvařené.
  6. Vytáhněte je a rozdělte na talíře. Zalijte je meruňkovým rozvarem, zasypte nastrouhaným tvarohem, dolaďte rozehřátým máslem a moučkovým cukrem.

Bramborové meruňkové knedlíky 2 Foto: Bramborové meruňkové knedlíky; foto: Slepičárna blog

Slepičárna blog Foto: Slepičárna blog

Blog Slepičárna založili Jana a Štěpán v roce 2015 jako místo, kde si můžou ukládat své oblíbené rodinné recepty.

Nejraději vaří tradiční česká jídla, středomořskou kuchyni a sem tam do něj propašují i něco zdravějšího.

www.slepicarna-blog.cz

reklama

Související témata: Hlavní jídla , Česká kuchyně