zavřít

Najděte si recept

Co hledáte? Jídlo, ingredience, pořad nebo kuchař…
Smazat
Šeříkový sirup do zásoby na letní limonádu
Autor: archiv Labeta Šeříkový sirup do zásoby na letní limonádu

Šeříkový sirup do zásoby na letní limonádu

Hodnoceno: 5x
Pusťte si do kuchyně jaro naplno, a to s nádherně voňavými květy šeříku! Ty se řadí mezi jedlé květy, které můžete bez obav vyzkoušet, dnes třeba na přípravu sirupu, který se vám bude hodit při míchání (nejen) letních drinků.
nad 2 hodiny

reklama

Postup

  1. Květy odstřihněte a nechte ve stínu na prknech vylézt broučky.
  2. Oberte květy od stonků a vložte na dno hrnce – květy neproplachujte, přišli byste o část pylu, vůni a to nejlepší v sirupu.
  3. Granátové jablko rozpulte a na dřeň vymačkejte vše – zrníčka i šťávu – do hrnce na květy.
  4. Přidejte na špičku lžičky kyselinu citronovou. Přidáváme především proto, že zabraňuje růstu bakterií, kvasinek a plísní, proto se používá v potravinářství i jako přírodní a bezpečný konzervant.
  5. Směs dolijte vodou, aby byly květy ponořené, zakryjte plátýnkem a poklicí a nechte v chladu a tmě do druhého dne louhovat.
  6. Přes stejné plátýnko směs přeceďte – úplně vyždímejte do poslední kapky vše, co se povede – získáte tak silný základ na sirup.
  7. Směs oslaďte polovinou cukru a začněte zahřívat. Podle množství tekutiny lehce sirup svařte, znovu ochuťte a zkoncentrujte tekutinu tak, aby byla sirupovitá.
  8. Pro nejlepší limonádu sirup zřeďte sodou nebo neperlivou chlazenou vodou, přidejte citrusy, čerstvé bylinky a podle chuti led.

 

Šeříkový sirup do zásoby na letní limonádu
Autor: archiv Labeta Šeříkový sirup do zásoby na letní limonádu

reklama