zavřít

Najděte si recept

Co hledáte? Jídlo, ingredience, pořad nebo kuchař…
Smazat
Domácí jahodové knedlíky
Autor: Češka z Česka Domácí jahodové knedlíky

Jahodové knedlíky

Hodnoceno: 1x
Ovocné knedlíky. Božské sladké jídlo, kdy sezonní ovoce je obalené v jemném tvarohovém těstě, na talíři polité máslem, posypané cukrem a tvarohem nebo zakysanou smetanou, případně posypané perníkem či mákem. Nehřešit s nimi by byl hřích!
do 30 minut

 

reklama

Postup

  1. V míse smíchejte tvaroh, vejce, špetku soli a promíchejte. Přidejte postupně hrubou mouku, promíchejte a nechte chvilku odležet.
  2. Když těsto odpočívá, připravte větší hrnec, ve kterém nechte vařit vodu a umyjte, očistěte a osušte jahody.
  3. Odpočaté těsto vyklopte na pomoučený vál a s pomocí mouky ho vyválejte do tvaru válečku v průměru cca 5 cm. Zbytečně těsto nehněťte, protože těsto hnětením řídne.
  4. Z válečku těsta krájejte kolečka, která v dlani rozplácněte, do středu dejte jahodu, opatrně ji obalte těstem a vyválejte do tvaru koule.
  5. Vytvarované knedlíky opatrně vložte do vroucí vody a vařte cca 5 minut. Vyndávejte je děrovanou naběračkou, na talíři polévejte rozpuštěným máslíčkem, posypávejte moučkovým cukrem a zdobte zakysanou smetanou nebo tvarohem.
  6. Tvaroh můžete použít jak tvrdý a nastrouhat jej, nebo přidat měkký. Vynikající jsou oba! :) Knedlíky můžete posypat cukrem, skořicí nebo opraženou strouhankou…

Češka z Česka vaří pro Čechy, Moravu i Slezsko

Češka z Česka Foto:

Na blogu Češka z Česka, který tvoří Jana Krátká, najdete recepty na jídla, která se od nepaměti připravují v naší zemi, místní suroviny, využití bylin, české zvyky a tradice, zajímavá místa Čech, Moravy a Slezska.

Nechte si připomenout něco z naší kultury, co možná už víte, nebo nevíte, nebo jste věděli a zapomněli…

www.ceskazceska.cz

• facebook @ceskazceska.cz

• Instagram @ceskazceska_blog

reklama