redakce Prima FRESH

Skvělá levantská kuchyně v Praze? Zavítejte do The Hummus Baru

Restaurace se nachází v centru Prahy 9 a její zakladatelé přijeli do Česka až z dalekého Jeruzaléma. Pokud tedy toužíte po pořádném kulinářském zážitku a chcete zkusit směs různých neobvyklých chutí a vůní, jste na pravém místě.

V pestrém menu najdete jak varianty s masem, tak vegetariánské verze. My jsme zvolili středomořský talíř pro dvě osoby (399 Kč), ideální, když chcete ochutnat od každého něco. Součástí talíře jsou falafelové kuličky z cizrny podle tajného receptu, Matbucha – což je salát z vařených rajčat a pečených paprik, naprosto dokonalé! Další chuťová exploze je Baba Ghanoush – jedná se o pokrm z uzeného pošírovaného lilku, dochuceného koriandrem a dalším skvělým kořením, které se v blízkovýchodní kuchyni používá.

Součástí talíře jsou vždy také orientální saláty, nakládané pikantnější okurky a třeba i olivy a červená řepa, stejně tak výborný pita chléb. Po čemkoli z tohoto talíře sáhnete, to vás dostane a budete chtít víc a víc, tak výjimečné a podmanivé jsou chutě kuchařského umění v The Hummus Baru.

Pro milovníky masa je možné zvolit i hummus s kuřecím masem (210 Kč), které je výtečně naložené a ogrilované. Je také možné objednat mix hovězího a jehněčího masa à la hummus kebab. Pokud milujete houby, je tu i varianta s houbami a osmaženou cibulkou. Prostě široký výběr!

A něco sladkého na závěr samozřejmě nemůže chybět – jako dezert doporučujeme si objednat domácí baklavu (45 Kč), což je tradiční zákusek, jehož původ leží v osmanské říši. Je to sladkost z vrstev tenkého listového těsta plněná sekanými ořechy a slazená sirupem či medem. Dokonalá tečka!

Tuhle skvělou hostinu si můžete dopřát v pohodlí domova díky službě Dáme jídlo, tento výběr pokrmů je ideální třeba na posezení s přáteli, levantské jídlo je jako dělané ke sdílení.

The Hummus Bar

  • Kurta Konráda 12, Praha 9 - Libeň

Autor článku

redakce Prima FRESH

Odesláním formuláře souhlasíte s podmínkami zpracování osobních údajů

Vybíráme pro Vás ty nejzajímavější restaurace z nabídky Dáme jídlo. Inspirujte se našimi prověřenými tipy a objednejte si domů hostinu bez práce.


Přečtěte si také

Recepty