Indická hostina plná chutí a vůní z Curry Palace – dokonalé comfort food

Když vás podzimní vítr trochu pocuchá, není nic lepšího než indické jídlo. I díky použitému koření je nádherně hřejivé a krásně barevné. Prostě potěšení pro tělo i duši.

V jeden takový sychravý den jsem přesně tohle potřebovala. Má volba padla na vyhlášenou indickou restauraci Curry Palace, která sídlí na Letné. Mně se ale do té sloty nechtělo, takže jsem využila objednávku přes Dáme jídlo s doručením až domů. Kurýr dorazil přesně, jak bylo avizováno, během času oběda to stihl do 45 minut.

Jídla byla zabalená v aluminiových krabičkách, takže si zachovala teplotu, chleba naan byl v pytlíku s fólií. A omáčky v dobře těsnících plastových krabičkách.

Jako předkrm jsem vybrala Onion Bhajee – cibulové smaženky s čočkou, vejcem a kořením (95 Kč). Tyhle křupavé placičky mám moc ráda, trochu připomínají naše bramboráky, ale díky cibuli jsou lehce nasládlé. Druhým předkrmem byly smaženky Beguni – smažený lilek obalovaný v kořeněném těstíčku (115 Kč). Abych pravdu řekla, tahle chuťovka mě moc neohromila, na můj vkus tam bylo málo lilku a moc těstíčka, takže byly tyhle smaženky trochu suché. K oběma předkrmům byla přidána osvěžující mátová omáčka, která těžší smažené pokrmy krásně odlehčí a příjemně dochutí.

Jako hlavní chod jsme zvolila mé oblíbené Butter Chicken – grilované kuře marinované v jemně pikantní rajčatovo-máslové omáčce (265 Kč). Omáčka byla nejen krásně barevná, ale především chutnala božsky – lehce nasládlá, mírně pikantní, přesně to správné zahřívací jídlo, které vám obalí nervy :) K zakousnutí jsem objednala nadýchané chlebové placky Naan pečené v peci Tandoor (45 Kč).

Druhým hlavním jídlem bylo Chicken Tikka Biryani – což je osmažená basmati rýže s ořechy, jemným indickým kořením a kousky kuřecího masa grilovaného v tandoor peci (250 Kč). Biryani patří mezi indická slavnostní jídla a připravuje se s různými druhy masa nebo i v bezmasé verzi. Podává se s jogurtovou omáčkou raita. Když jsem pokrm přemístila z krabičky na talíř, teprve se ukázalo, jak obří porce to je, pohodlně se z ní nají dva lidé, byla toho opravdu hromada :) A chuť byla vážně skvělá.

I když je indická kuchyně té české na hony vzdálená, použité koření je pro nás velmi exotické a nezvyklé, přesto si Češi tuhle orientální kuchyni velmi oblíbili. Indických restaurací najdete po celé republice nepočítaně a lidé se do nich rádi vracejí. Právě restaurace Curry Palace patří k těm nejvíce doporučovaným, a teď ji můžu doporučit i já, opravdu jsem si pochutnala a jídla byla připravená velmi pečlivě a autenticky. A s dovozem přes Dáme jídlo to byla ta pravá záchrana během nevlídného dne.

Odesláním formuláře souhlasíte s podmínkami zpracování osobních údajů

Vybíráme pro Vás ty nejzajímavější restaurace z nabídky Dáme jídlo. Inspirujte se našimi prověřenými tipy a objednejte si domů hostinu bez práce.


Přečtěte si také

Recepty