V korejském bistru J´S Kitchen ochutnáte jednoduché a skvělé jídlo

Korejská kuchyně není v našich končinách ještě příliš rozšířená a je to škoda! Nemusí být totiž příliš komplikovaná, a přitom si na ní opravdu pochutnáte. V korejském bistru J´S Kitchen na pražských Vinohradech nabízejí pár jednoduchých jídel, která budete chtít jíst zas a znova…

Znáte ty dny, kdy vás přepadne hlad, ale nemáte sílu postavit se ke sporáku? Pro tyhle případy všichni oceníme dovážkové služby. Tentokrát nebyla doma holčička, takže jsem měla volnou možnost výběru (dcera totiž jede pouze tandem pizza – řízek :). Přes Dáme jídlo jsem objednala večeři v korejském stylu a byla to rozhodně dobrá volba! Večeře dorazila včas a pečlivě zabalená v papírových povoskovaných obalech.

Bistro J´S Kitchen si nehraje na žádnou luxusní restauraci, v nabídce je jen pár jídel, ale jsou tak dobrá, že už si tohle místo získalo srdce mnoha gastro nadšenců.

Místním signature dish jsou smažené, křupavé kuřecí kostičky glazované v lehce nasládlé domácí omáčce, podávané s korejskou rýží, nakládaným zázvorem a ředkví. Na výběr je klasická porce v nepálivé nebo pálivé verzi (189 Kč), nebo můžete rovnou zvolit XL porci (249 Kč), jako jsem to udělala já :) A udělala jsem dobře, protože jsme se o ty báječné masové křupky doma skoro poprali… Když si dáváte korejské jídlo, nemůže chybět fermentovaný salát kimchi (49 Kč). Místní domácí kimchi bylo příjemně prokvašené a jen mírně pálivé.

Dalším jídlem, které jsem objednala, bylo restované hovězí maso v domácí marinádě s cibulí, rýží a nakládanou zeleninou (199 Kč). Tenoučké plátky masa byly příjemně šťavnaté a měkké, dochucení bylo jemné a můj konzervativní muž si jídlo velmi pochvaloval. Já musím vyzdvihnout i přílohy, korejská rýže je velmi chutná a voňavá, a také naložená ředkev je skvělá, příjemně sladkokyselá.

V korejské kuchyni se používá speciální mleté chilli (gochugaru), které dává jídlům výraznou červenou barvu, ale přitom není přespříliš pálivé. Já mám pikantní jídla ráda, takže jsem podle fotky vybrala další jídlo – restované kalamáry se zeleninou v pikantní domácí chilli omáčce (189 Kč). Jídlo bylo ostré, ale i pro našince lehce zvládnutelné :)

Jsem velký fanoušek korejské kuchyně a doufám, že se nabídka korejských restaurací a bister bude dále rozšiřovat. Každopádně pokud je to pro vás novinka, jídlo v bistru J´S Kitchen je na začátek skvělé. Nabízí nekomplikovaná, autentická jídla, která ale budou českým zákazníkům zaručeně chutnat. Zvlášť glazované kuřecí kostičky jsou bezva třeba k pivu, takže až budete mít doma večírek, doporučuji objednat na Dáme jídlo pár XL porcí, určitě s tím sklidíte velký úspěch.

Odesláním formuláře souhlasíte s podmínkami zpracování osobních údajů

Vybíráme pro Vás ty nejzajímavější restaurace z nabídky Dáme jídlo. Inspirujte se našimi prověřenými tipy a objednejte si domů hostinu bez práce.


Přečtěte si také

Recepty