zavřít

Najděte si recept

Co hledáte? Jídlo, ingredience, pořad nebo kuchař…
Smazat
V Lokále U Bílé kuželky si pochutnáte jako na návštěvě u babičky
Autor: Klára Michalová V Lokále U Bílé kuželky si pochutnáte jako na návštěvě u babičky

V Lokále U Bílé kuželky si pochutnáte jako na návštěvě u babičky

Síť restaurací Lokál asi není třeba dlouze představovat. Pokud hledáte bezchybně připravenou českou kuchyni, z kvalitních surovin a v tradičním provedení, jste na správné adrese. Nečeká vás tady žádné překvapení, což je největší přednost téhle restaurace. Tady zkrátka víte, že si pochutnáte na jídle, které chutná tak, jak má!
Klára Michalová , 12.10.2021

reklama

I když ráda ochutnávám nová jídla a zkouším různé světové kuchyně, někdy je zkrátka potřeba pohladit duši a pochutnat si na naší milované české kuchyni. Opravdovým přístavem je pro mě síť restaurací Lokál, kde je jistota, že nebudu zklamaná, ale naopak velmi spokojená! V nabídce je výhradně kuchyně česká, na stálém jídelním lístku najdete skvěle vychucený tatarák, vymazlenou svíčkovou nebo populární smažák s bramborem a tatarkou, který zde dovedli k dokonalosti. Mezi malými jídly nechybí kvalitní párky, talián nebo gothaj s cibulí. Denní nabídka je velmi pestrá od klasických hotovek až po trochu zapomenutá jídla, jako je uzený jazyk s křenovou omáčkou nebo plíčky či ledvinky. A na zapití nechybí s pečlivostí naložená plznička.

Díky Dáme jídlo si tuhle českou hostinu můžete dopřát i v pohodlí domova. Já tentokrát nakombinovala jídla z denní i stálé nabídky, kurýr přivezl jídla v časovém limitu a teplá, navíc dobře zabalená. Systém rozdělených krabiček, které jsou zatavené fólií, se mi zdá asi nejlepší, protože nejlépe zachovává kvalitu jídla.

Dobře zabalené jídlo zachovává kvalitu
Autor: Klára Michalová Dobře zabalené jídlo zachovává kvalitu

Jako předkrm jsem zvolila nakládané olomoucké tvarůžky s cibulí a chilli papričkami s čerstvým chlebem (109 Kč) a byla to skvělá volba. Upřímně? Vůbec jsem nečekala, že z toho budu tak nadšená, tvarůžky byl uleželé na můj vkus tak akorát, dochucení výborné, a protože jsou syrečky nízkokalorické, měla jsem skoro pocit, že jím dietně, i když to chutná jako nejlepší „prasárnička“.

Nakládané olomoucké tvarůžky s cibulí
Autor: Klára Michalová Nakládané olomoucké tvarůžky s cibulí

Na denním menu jsem objevila slepičí vývar s kapáním (55 Kč) a takové nabídce neumím odolat – slepice je slepice... Velká porce, silný vývar, kapání, zelenina i natrhané maso. Poprvé jsem si vzpomněla na babičku...

Slepičí vývar s kapáním
Autor: Klára Michalová Slepičí vývar s kapáním

Podruhé to bylo hned u následujícího jídla z denní nabídky. Moravský vrabec s dušeným hlávkovým zelím a bramborovým knedlíkem (155 Kč). Potěšilo mě šťavnaté a hezky opečené maso z bůčku, dobré knedlíky a perfektně připravené zelí, měkké, ale nerozvařené a dobře dochucené. A naprosto vynikajicí silná šťáva, která celé jídlo korunovala. 

Moravský vrabec se zelím a bramborovým knedlíkem
Autor: Klára Michalová Moravský vrabec se zelím a bramborovým knedlíkem

Další jídlo z denní nabídky byla hrachová kaše s pražskou šunkou a kyselou okurkou (155 Kč). Já jsem velký milovník luštěnin, takže když na menu objevím čočku nebo hrách, málokdy odolám a tady se to opravdu vyplatilo. Kaše byla rozmixovaná ne úplně na hladké pyré, ale zůstaly v ní trochu kousky hrachu, což mám ráda, navíc byla příjemně dochucená česnekem a majoránkou. Navrch byla velká porce smažené cibulky, k tomu plátek výborné uzené šunky a kyselá okurčička. Zapomeňte na hrůzostrašné zážitky ze školní jídelny! Tahle hrachová kaše ty černé můry z hlavy snadno vyžene!

Hrachová kaše s pražskou šunkou
Autor: Klára Michalová Hrachová kaše s pražskou šunkou

Když objednávám z české restaurace, nechybí v mé nabídce téměř nikdy řízek (moje dcera totiž skoro nic jiného nejí :). Ve stálé nabídce Lokálu najdete řízek kuřecí i vepřový – já zvolila variantu z vepřové kotlety, řízek smažený na másle s bramborovým salátem (259 Kč). Řízek dorazil stále křupavý, se skrojkem citronu na dochucení a klasickým bramborovým salátem.

Vepřový řízek s bramborovým salátem
Autor: Klára Michalová Vepřový řízek s bramborovým salátem

Lokál opět nezklamal. Je to pro mě jistota, že si na jídle pochutnám, a některé kousky na menu ve mně dokonce vyvolají emoce – vzpomínku na babičku a její polévky nebo omáčky, křupavé řízky, které jsem s mámou smažila jako malá holčička... Dobré jídlo tuhle moc má a stojí za to do Lokálu někdy zajít užít si tento magický moment. Nebo si na Dáme jídlo objednejte českou hostinu a užijte si ji s rodinou u domácího stolu.

Vybíráme pro vás ty nejzajímavější restaurace z nabídky Dáme jídlo. Inspirujte se našimi prověřenými tipy a objednejte si domů hostinu bez práce.

Dáme restaurace

Související témata: restaurace Praha , česká kuchyně , Dáme jídlo

reklama