Speciály

Nejlepší veganské recepty na jednom místě

Veganství je životní styl a způsob stravování, který v posledních letech získává stále větší oblibu. V podstatě jde o stravování s vyloučením všech živočišných produktů, tedy nejen masa, ale i mléka a vajec. Někteří vegani vylučují ze své stravy i med, želatinu, syřidla a podobné produkty.

Při veganském způsobu stravování je potřeba dbát na dostatečný příjem bílkovin a hlídat si některé vitaminy a minerály, které jsou nejvíce obsaženy v mase nebo mléčných výrobcích a je potřeba je nahradit, aby tělo nestrádalo.

Pokud se budeme bavit hlavně o vaření, existuje spoustu alternativ. Oblíbená jsou například rostlinná mléka a jogurty. Místo masa lze využít tofu či seitan, v poslední době se objevují i rostlinné náhražky masa. Místo vajec se využívá lněné semínko nebo aquafaba – nálev z luštěnin funguje stejně jako bílky.

Veganská strava může být velmi pestrá a také chutná a inspiraci v ní může najít i masožravec, který chce jednoduše snížit spotřebu masa. Hodí se i pro lidi s intolerancí laktózy. Záleží jen na vás, jak přísní budete, každopádně se nebojte ochutnat něco nového!

Inspirujte se našimi recepty a připravte si veganskou hostinu:

Recepty