zavřít

Najděte si recept

Co hledáte? Jídlo, ingredience, pořad nebo kuchař…
Smazat
Hřejivé pesto s fazolemi
Autor: Lahodně s Ellou každý den Hřejivé pesto s fazolemi

Hřejivé pesto s fazolemi

Hodnoceno: 2x
Toto je oblíbený recept z mého blogu, který si, doufám, všichni zamilujete. Je neuvěřitelně snadný, ale velmi návykový; poté, co jsem ho uvařila poprvé, jsem ho v následujících dvou týdnech dělala ještě čtyřikrát nebo pětkrát!
do 30 minut
1 porce

Na směsi měkkých máslových fazolí promíchaných s domácím pestem v kombinaci s restovaným špenátem, křupavými dýňovými semínky a sladkými šťavnatými zrníčky granátového jablka prostě asi něco bude, protože se jí stále nemůžu nabažit.

reklama

Postup

  1. Začněte výrobou pesta. Oloupejte česnek a potom vložte všechny ingredience na pesto do kuchyňského robotu a mixujte dohladka. Pesto je hotové.
  2. Fazole nasypte do pánve, přidejte špenát a pesto a vše restujte na pár kapkách olivového oleje asi 2–3 minuty, dokud špenát nezměkne a neohřejí se všechny ingredience.
  3. Zatímco se restuje zelenina, vymačkejte na ni citron a přidejte špetku černého pepře. Fazole a špenát s pestem dejte do mísy a navrch posypte dýňovými semínky a zrnky granátového jablka.
  4. PRIMA TIP: Zkuste v horkých dnech nahradit restovaný špenát čerstvou rukolou a podávejte pokrm za studena jako salát.

Hřejivé pesto s fazolemi  Foto: Hřejivé pesto s fazolemi; foto: Lahodně s Ellou každý den

Lahodně s Ellou každý den Foto:

Lahodně s Ellou každý den

Ella Woodward

Pokračování kuchařky Lahodně s Ellou není jen tak obyčejným seznamem receptů jako mnoho jiných knih tohoto typu. Není to ani nudné povídání o nějaké další dietě. Je to velmi zajímavá kniha, díky které se naučíme těšit z přírodního jídla a zároveň dopřejeme tělu to, co nejvíce potřebuje.

Autorka si je navíc vědoma složitosti a uspěchanosti dnešní doby a proto dbala na to, aby se její recepty daly připravit snadno a rychle. Je to jedinečná publikace, která člověku umožní zlepšit kvalitu života bez velké námahy.

"Všichni jsme se zbláznili do rozkošné Elly... Je velkou postavou v oblasti zdravé výživy." (Times)

Vydalo nakladateství Omega / Dobrovský

reklama