Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama

13 receptů na lehké jarní těstoviny

Těstoviny jsou celoročně oblíbená surovina. Mění se jen způsob přípravy podle sezony. Zatímco v zimě vedou smetanové omáčky a masová ragú, na jaře a v létě se přirozeně odlehčuje...
08. 05. 2015

Jakmile se začně venku dělat hezké počasí, tělo si začně přirozeně žádat lehčí jídla plná zeleniny. A týká se to i pokrmů z těstovin. V zimě si dopřáváme těžší a tučnější jídla plná smetany, sýrů a masa. Jaro vnese na talíře více zeleně, ryb a bylinek.

Příprava těchto jídel je i časově méně náročná, není potřeba žádné dlouhé dušení omáček nebo zapékání v troubě. Stačí na pánev hodit křehkou jarní zeleninu, lehce orestovat, přihodit kousek ryby nebo pár krevet a za chvilku máte na stole fantastickou lahůdku.

Používají se také různá pesta, ať už klasické bazalkové nebo hit současných dní – pesto z medvědího česneku. To pak stačí jen uvařit těstoviny a vmíchat do nich hotové pesto, případně přikrájet pár syrových cherry rajčátek a máte hotovo. Takové těstoviny chutnají dobře i zastudena – jako odlehčený těstovinový salát.

Vybrali jsme pro vás 13 originálních receptů na těstoviny, které dodají šmrnc vašemu jarnímu jídelníčku. Který z nich vyzkoušíte jako první?

Připravila Klára Michalová