reklama

zavřít

Najděte si recept

Co hledáte? Jídlo, ingredience, pořad nebo kuchař…
Smazat

reklama

Zelné flíčky s houbami
Autor: Češka z Česka Zelné flíčky s houbami

Zelné flíčky s houbami

Hodnoceno: 0x
Zprvu se vám to může zdát neslučitelné – těstoviny, zelí, houby a smetana. Rozhodně toto jídlo ale vyzkoušejte, příjemně vás překvapí!
do 1 hodiny

Článek

Sedlácká bramboračka Foto:

20 receptů pro milovníky houbových polévek

Jakmile odstartuje houbová sezona, je konverzační téma jasné! Rostou? A kde rostou? A co z nich vaříte? No přece brambračku s houbami :) Pokud patříte mezi milovníky hub,...

reklama

Postup

  1. Hodinu před vařením zalijte houby vodou, nechte je bobtnat a pak je 15 minut vařte a slijte.
  2. Mezitím uvařte těstoviny podle návodu, sceďte a promíchejte s trochou sádla, oleje nebo másla, aby se neslepily ještě dříve, než je potřeba.
  3. Mezitím nakrájejte zelí na cca 1 cm proužky, které překrájejte na kostičky o velikosti asi taky 1 cm. Ty v cedníku prolijte vroucí vodou z konvice a nechte okapat.
  4. Na sádle, másle nebo oleji osmahněte cibulku dorůžova. Přidejte zelí, kmín, pepř a sůl. Duste asi 10 min a podle potřeby přilévejte vodu, aby se ingredience stále dusily, ne smažily. Nakonec vmíchejte houby a těstoviny.
  5. Smíchané ingredience dejte do vymazané zapékací mísy a přelijte smetanou. Vložte do předehřáté trouby na 200 °C a zapékejte, dokud povrch nezezlátne.

Zelné flíčky s houbami 2 Foto: Zelné flíčky s houbami; foto: Češka z Česka

Češka z Česka vaří pro Čechy, Moravu i Slezsko

Češka z Česka Foto:

Na blogu Češka z Česka, který tvoří Jana Krátká, najdete recepty na jídla, která se od nepaměti připravují v naší zemi, místní suroviny, využití bylin, české zvyky a tradice, zajímavá místa Čech, Moravy a Slezska.

Nechte si připomenout něco z naší kultury, co možná už víte, nebo nevíte, nebo jste věděli a zapomněli…

www.ceskazceska.cz

• facebook @ceskazceska.cz

• Instagram @ceskazceska_blog

reklama