zavřít

Najděte si recept

Co hledáte? Jídlo, ingredience, pořad nebo kuchař…
Smazat
Těstovinové mušle s houbami, hráškem a slaninou
Autor: Saveur - šťastná italská kuchyně Těstovinové mušle s houbami, hráškem a slaninou

Těstovinové mušle s houbami, hráškem a slaninou

Hodnoceno: 1x
Mušle jsou těstovinami ideálními ke spojení s lehkou omáčkou z vývaru, jenž je obohacen houbami, hráškem a slaninou. Jejich tvar totiž skvěle zachytí chuť všech těchto ingrediencí. S podobným úspěchem však lze použít též orecchiette nebo farfalle.
do 30 minut
4–6 porce

reklama

Postup

  1. V hluboké pánvi rozehřejte na středním až vysokém plameni olej a máslo. Přidejte slaninu a tu opékejte 6 minut dokřupava. Děrovanou lžící přendejte slaninu na papírové utěrky, aby okapala. Nyní do pánve dejte houby a cibuli a restujte 6–8 minut dozlatova. Přidejte vývar a hrášek a vařte 10 minut, dokud tekutiny v hrnci neubude na polovinu. Udržujte teplé.
  2. Ve velkém hrnci s řádně osolenou vroucí vodou vařte cca 8 minut těstoviny, dokud nejsou al dente. Vodu slijte – ¼ šálku si jí však ponechte. Poté těstoviny a vodu z nich promíchejte s teplou omáčkou, slaninou, parmazánem, solí a pepřem. Přendejte na servírovací mísu a ozdobte parmazánem.
Těstovinové mušle s houbami, hráškem a slaninou
Autor: Saveur - šťastná italská kuchyně Těstovinové mušle s houbami, hráškem a slaninou

reklama

Saveur: Šťastná italská kuchyně

Z redakce oblíbeného amerického kulinářského časopisu přichází i nová kultovní italská kuchařka, která nabízí 100 receptů z archivů časopisu. Fantastické recepty jsou doplněné krásnými barevnými fotografiemi a zajímavostmi o celosvětově oblíbené italské kuchyni.

Naleznete zde klasické i zcela nové recepty plné typických italských chutí, vůní a ingrediencí – zkrátka vše, co potřebujete k přípravě skvělého italského jídla.

Recepty jsou seřazeny do následujících kategorií: předkrmy, polévky a saláty, těstoviny, rizoto a pizza, maso a ryby, zelenina, dezerty.

Pusťte se do kulinářského dobrodružství s touto klasickou italskou kuchařkou!

Související témata: těstoviny , hrášek , Hlavní jídla , Italská kuchyně