návrat zpět

Najděte si recept

Reklama
Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím

Neodolatelné recepty na sladké ovocné knedlíky

Ovocné knedlíky můžeme hrdě považovat za národní specialitu, která je pro nás téměř synonymem léta. Zjara začínáme jahodovými knedlíky z tvarohového těsta, volně pokračujeme přes kynuté borůvkové až ke švestkovým z těsta bramborového... A jedny jsou lepší než druhé :)
21. 07. 2017

Až budete příště hostit někoho ze zahraničí, zkuste ho překvapit právě sladkými knedlíky s ovocem. Pro většinu národů je to něco zcela nového, v jejich zemích by se obdobné jídlo podávalo jako dezert v malé porci. Ale po počáteční nedůvěře je téměř jisté, že sklidíte zasloužené ovace! Téhle naší specialitě totiž dokáže málokdo odolat :)

Sladké knedlíky se dají připravit z mnoha druhů ovoce a také z různých druhů těst. O posypce a zálivce ani nemluvě. Vždyť třeba tvrdý tvaroh na strouhání je něco, co snad nikde jinde ani neznají a i pro nás je to ingredience snad pouze s jedním použitím. Ale bez něj by byly jahodové knedlíky poloviční zážitek!

Vyberte si z našich receptů a zkuste obměnit svůj klasický repertoár:

Reklama