Speciály

Výborné recepty na jídla připravená na paprice

Když se řekne na paprice, každého napadne slepice, případně kuře. Ovšem smetanová omáčka ochucená mletou červenou paprikou se dá připravit s různými druhy masa nebo dokonce bez masa. Tahle chuťová kombinace nás okamžitě přenese díky chuťové vzpomínce zpátky do dětství... Kuře na paprice je prostě jedno z nejoblíbenějších dětských jídel a tahle láska nerezaví!

Původ má toto jídlo zřejmě v maďarském paprikáši, kde se kromě mleté sušené papriky v základu rozvaří i papriky čerstvé. A mnozí na tuto metodu spoléhají i při přípravě kuřete na paprice. Chuť je mnohem intenzivnější.

Ale pokud hledáte tip na rychlou večeři, kterou uspokojíte děti i dospělé, můžete použít jen papriku mletou. Protože je to jedna z mála ingrediencí, zkuste sehnat tu nejlepší možnou - ideálně právě maďarskou nebo zkuste papriku uzenou - ta je zase nejlepší ze Španělska.

Maso podlévejte vývarem pro plnější chuť a samozřejmě vybírejte kvalitní maso. Dá se použít slepice, kuře i krůta, ale tahle omáčka sluší i masu vepřovému a dokonce vnitřnostem!

Vyzkoušejte nové recepty na báječná jídla na paprice:

Recepty