návrat zpět

Najděte si recept

Reklama
Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
Reklama

Užijte si sezonu naplno a vyzkoušejte nejlepší recepty ze zeleného chřestu

Chřest se šunkou a pošírovaným vejcem
Autor: archiv Billa Chřest se šunkou a pošírovaným vejcem
Zelený chřest lze právem považovat za krále jarní zeleniny. Lahůdková surovina, která má v Čechách dlouhou tradici, která však byla také nadlouho přerušena, se vrací do našich kuchyní. Využijte krátkou chřestovou sezonu naplno a vyzkoušejte nové recepty!
02. 05. 2017

Zelený chřest má oproti bílému výraznější chuť a také jednu nespornou výhodu. Pokud je opravdu čerstvý, nemusí se loupat, což je při větším množství skutečná úleva :) Stačí odkrojit asi 2cm konce a můžete se pustit do vaření. Pokud je chřest silnější, je lepší oloupat zhruba spodní třetinu pazochů.

Zelený chřest lze konzumovat i syrový, nakrájejte ho klidně do jarních salátů. Pokud ho hodláte tepelně upravit, můžete ho buď 3 minuty povařit v osolené vodě nebo ho orestujte na pánvi, stačí mu jen chvilka. Je výborný i grilovaný, rozhodně to při prvních jarních grilovačkách vyzkoušejte!

Inspirujte se našimi recepty a pusťte zelený chřest do vaší kuchyně:

Reklama