Speciály

Super recepty na jídla z pomalého hrnce

Pomalý hrnec je přístroj pro domácí vaření, který si získal obrovskou popularitu především v Americe, ale dávno už si našel cestu do Evropy. Jeho hlavní výhodou je dlouhé vaření pod bodem varu, které je bezpečné a spotřebovává velmi málo energie. Ráno dejte suroviny do hrnce, nastavte čas a večer přijdete z práce k hotovému jídlu, které stačí naservírovat k večeři.

Pomalý hrnec najdete na internetu i pod názvem slow cooker nebo přímo pod značkou Crockpot, která je asi nejznámějším výrobcem "pomaláčů". Různé hrnce mají různou výbavu, ale základem je časovač a dvě nastavení teploty low a high. Některé hrnce jsou vhodné i na sporák, takže v nich například můžete orestovat cibuli či slaninu do základu a až poté přidat další suroviny.

Z podstaty je pomalý hrnec nejvhodnější na přípravu naprosto geniálních vývarů, které nechte pomalu táhnout alespoň 10 hodin. A pak samozřejmě pečená masa. Nepočítejte s opečenou kůrčičkou, zato máte jistotu dokonale měkké a šťavnaté pečínky.

Pomalý hrnec jde ale využívat i na spoustu dalších a výborných receptů, které ocení každá zaměstnaná žena a její rodina...

Vyberte si ze zajímavých receptů na jídla z pomalého hrnce:

Recepty