Zadělávaný kůzlečí kořínek s parmazánem podle Huga Hromase

Moje hodnocení
8x

Pod názvem kořínek najdete směs vnitřností, jako jsou játra, plíce, ledvinky či jazyk. Pokud zpracováváte mladé maso, nemusíte se bát zvláštní chutě, kterou některé vnitřnosti ze starších kusů můžou mít. Každopádně tyto podceňované kousky masa jsou v kuchyni nedocenitelné. Vnesou tam totiž trochu jiné chutě a strukturu masa, což ocení nejen gurmáni. Vyzkoušejte jednoduchý recept, který připomíná kaldoun.

4 porce
90 minut

Suroviny

Postup přípravy

  1. Očištěná játra, ledvinky a plíčky s jazykem uvařte doměkka. Jazyk oloupejte a ostatní droby pokrájejte na kostky.
  2. Očištěnou zeleninu nakrájejte na kostky a pomalu poduste na másle. Zaprašte hladkou moukou a pomalu pražte, dokud mouka nezačne měnit barvu. Přidejte mletý muškátový květ a pepř, osolte, a jakmile se koření rozvoní, začněte přilévat studené mléko a za stálého míchání připravte hustou omáčku. Důkladně, ale pomalu provařte.
  3. Přidejte na špetku nože strouhané citronové kůry a vmíchejte uvařený a na kostky pokrájený kořínek.
  4. Prohřejte a podávejte v misce se strouhaným parmazánem a sekanou petrželkou s čerstvým pečivem.

Prima tip sommeliera Petra Maška:

Vnitřnosti v kombinaci s kořenovou zeleninou patří ke specialitám, které si zaslouží společnost výtečného červeného vína. Výbornou volbou jsou odrůdy s harmonickou tříslovinou, která připraví chuťové pohárky strávníka na příliv bohaté chuti jídla. Dokonalé spojení nabízí víno Habánské sklepy Rulandské modré pozdní sběr 2018. Servírujte při teplotě 12 až 14 °C.

Odesláním formuláře souhlasíte s podmínkami zpracování osobních údajů

Zdroj receptu

Hugo Hromas


Přečtěte si také

Recepty