Speciály

Nové recepty pro ty, co se nebojí vařit z vnitřností

Posledních pár let se v gastronomii uplatňuje pravidlo od čumáčku po ocásek, což v podstatě znamená, že když už se nějaké zvíře porazí, mělo by se zpracovat celé. Je to vlastně návrat k tradičním způsobům, naše prababičky by také nic nevyhodily. A právě vnitřnosti bývají často opomíjeným artiklem.

Což je velká škoda! Nabízí totiž další rozšíření možností a chutí, mají jinou strukturu než klasická svalovina a mnohdy zajímavější chuť. Není třeba se jich bát, pro začátek je dobré zkusit třeba srdce, což je v podstatě čistý sval a má velmi jemné maso. Nemůžeme opominout ani játra, která jsou z vnitřností asi nejoblíbenější.

Dovolíme si k vnitřnostem přiřadit i jazyk, hovězí či vepřový, který se dá koupit čerstvý nebo uzený a je to velmi delikátní maso. Na jaře se objevuje i brzlík, který má podobnou strukturu jako rybí mlíčí.

Pevné maso mají žaludky, například kachní nebo husí jsou nezbytnou součástí tradičního kaldounu. A do české kuchyně patří určitě i dršťky, dobře udělaná dršťková polévka je vynikajicí. Ale zkuste i výtečné recepty s dršťkami z italské kuchyně.

Začněte vařit s vnitřnostmi podle našich receptů:

Vybrali jsme pro vás ty nejlepší recepty a články na dané téma:

Recepty