Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama

Někdo to rád ostré aneb výtečná jídla s chilli

Obliba pálivých jídel s různými druhy chilli papriček roste celosvětově a u nás dokonce bleskově. Pokud i vy patříte mezi fajnšmekry, kteří si potrpí na ostrá jídla, máme pro vás výběr těch nejlepších receptů.
02. 10. 2015

Chilli je druh paprik, které obsahují kapsaicin, látku, která má na svědomí to, že vás po snědení pálí pusa. Druhů chilli papriček je na světě přibližně 4000 – od těch, které vás na jazyku spíš jen pošimrají, až po ty, které vás klidně můžou zabít.

V dřívějších letech jsme v Čechách znali téměř pouze slovenské či maďarské pálivé papriky, placatou Almu, nějaký ten kozí roh či Kristiána a Damiána. Postupem doby se na české pulty dostala italská pepperonccina, thajské ptačí (bird-eye) a výjimečně nějaké to Habanero. Za posledních pár let se ale situace zásadně zlepšila. Dnes už mají milovníci pálivého možnost sehnat jakákoli semínka a papriky si doma vypěstovat nebo od pěstitelů koupit velkou škálu chilli papriček.

Jak je využít? Přece v jednom z našich báječných receptů:

Související témata: chilli , nejlepší recepty , chilli papričky
Reklama