Užijte si knedlíčkové hodování díky Dim Sum Spot na pražské Letné

Kdo by nemiloval asijské knedlíčky? Jednoduché těsto, nekonečné možnosti náplní, příprava v páře nebo smažením a omáčky k namáčení. A výsledkem je symfonie chutí, kterou chcete jíst pořád dokola :)

Připravit dobré asijské knedlíčky vyžaduje spoustu umu a trpělivosti, je to zkrátka pracné. Takže pokud se vám nechce trávit nad přípravou večeře celé odpoledne, můžete si tuhle krásu jednoduše objednat na Dáme jídlo. Oblíbené bistro Dim Sum Spot na Letné láká strávníky na velký výběr masových i veganských taštiček, a protože je miluji, neodolala jsem nabídce a pár jsem jich ochutnala.

Kurýr mi večeři doručil přesně na čas, knedlíčky byly čerstvé a teplé, každý druh zabalený ve své krabičce a popsaný, což se hodí, protože vzhledově jsou taštičky v podstatě stejné, takže je fajn podle popisu vědět, co zrovna jíte :) Ke každé krabičce byly v ceně přibalené omáčky k namáčení – kvalitní sójová omáčka a domácí chilli olej.

V nabídce najdete pro začátek vývarové polévky, buď malou porci jako předkrm (45 Kč), nebo velkou porci s knedlíčky jako hlavní chod (175 Kč). Během dne můžete vybírat z denního menu, které obsahuje 8 knedlíčků a malou polévku za cenu 180 Kč. Nebo si postavte objednávku z klasického menu. To zahrnuje pestrý výběr knedlíčků vařených v páře nebo smažených, s masovými náplněmi (včetně těch speciálních, které se mění podle sezony) nebo veganských. U většiny taštiček si můžete při objednávce zvolit počet kusů a namixovat si degustační hostinu.

Já jsem vyzkoušela vařené knedlíčky s kuřecím masem a šalotkou (6 ks / 130 Kč), knedlíčky s náplní z vepřového masa s asijskými houbami (6 ks / 130 Kč), veganské knedlíčky s náplní z hub shiitake s arašídy (4 ks / 120 Kč) a smažené knedlíčky pažitkové s vepřovým masem (8 ks / 180 Kč). K tomu jsem si dala můj oblíbený korejský salát kimchi z fermentované zeleniny s chilli (70 Kč), který mi moc chutnal a byl akorát prokvašený.

Žádné knedlíčky mě nezklamaly, všechny měly skvěle dochucené náplně, nejvýraznější byly oboje taštičky s vepřovým masem, kuřecí byly jemnější, veganské s houbami a arašídy mě také mile překvapily (a snědl je bez protestu i můj velmi vybíravý muž – klasický masožravec). Těsto bylo krásně pevné, takže se netrhalo, a přitom nebylo tvrdé. Smažené knedlíčky mi chutnaly asi nejvíc, ale to se dalo čekat :) Smažené prostě vždycky chutná dobře…

Asijské knedlíčky jsou zkrátka vždycky dobrý nápad a z pravidla je mají rády i děti, takže si je můžete dopřát jako rodinnou večeři, občerstvení na večírek s přáteli nebo při zvláštní romantické příležitosti s partnerem. Abyste si pochutnali, o to se postará Dim Sum Spot Letná více než dokonale a Dáme jídlo zařídí rychlé doručení!

Odesláním formuláře souhlasíte s podmínkami zpracování osobních údajů

Vybíráme pro Vás ty nejzajímavější restaurace z nabídky Dáme jídlo. Inspirujte se našimi prověřenými tipy a objednejte si domů hostinu bez práce.


Přečtěte si také

Recepty