Pražská Cukrárna Myšák láká na tradici a kvalitu bez kompromisu

Cukrárna Myšák nabízí české zákusky, dorty a výběrovou kávu na místě i do ruky. Jejich zákusky jsou známé tím, že jsou dělány jen na dvě sousta, abyste měli možnost ochutnat více druhů.

Právě mini zákusky jsou ideální, pokud chystáte oslavu, každý host si tak může vybrat, na co má chuť. Sladký bufet můžete objednat přes aplikaci Dáme jídlo, takže sladkou tečku pořídíte bez stresu a zbude vám čas na jiné přípravy. My jsme vyzkoušeli objednat občerstvení na narozeninovou oslavu v redakci a setkalo se to s velkým nadšením.

Našim chuťovým pohárkům neunikl vyhlášený věneček z odpalovaného těsta, se žloutkovým krémem a fondánem (55 Kč). Musíme říct, že už chápeme veškerou chválu právě na tento klasický zákusek, opravdu neměl chybu. Hned v závěsu byl větrníček, který doplňovala karamelová šlehačka, slaný karamel a karamelový fondán (55 Kč). Laskonka je klasika, která potěší snad každého. Kokosová laskonka, máslový krém a griliáš z lískových oříšků jsou sázkou na jistotu (55 Kč). Pražská koule je kombinace piškotu, karamelového krému, čokolády, arašídů a slaného karamelu. Malinký dezertík, který je karamelovou bombou, určitě stojí za ochutnání (55 Kč). A jako poslední degustační porci jsme zkusili citronovou tartaletku z lineckého těsta, s citronovým krémem, sezonním ovocem a bílkovým sněhem (55 Kč).

Do oka nám také padl široký výběr francouzských croissantů. Toto křehké pečivo najdete v Myšákovi hned v několika podobách. My jsme zkusili klasický máslový, ale ozvláštněný o pistáciový krém a nasekané pistácie, a croissant plněný vanilkovým tvarohem. Porce byly opravdu poctivé a chuť naprosto excelentní. Jejich cena se pohybuje okolo 95 Kč.

Věděli jste, že si v Myšákovi můžete objednat i celý dort třeba k narozeninám? My jsme tedy ochutnali vždy jenom jeden kousek, ale i tak vám můžeme s klidným srdcem říct, že dorty stojí za to. Naprostým favoritem se stal klasický dort Míša, který je navíc plněný tvarohem s yuzu a meruňkovou marmeládou. Tuto kombinaci jsme ještě nikde neměli, a mile nás překvapila. Macharův dort je zase plný karamelu a čokolády a určitě s ním také nešlápnete vedle. Jeden kus dortíku u Myšáka vás vyjde na 120 Kč.

Všechny dobroty jsou pečené sezonně a dle aktuální inspirace skvělých cukrářů či pekařů. Díky portálu Dáme jídlo máte možnost si pochutnat na sladkých dobrotách jak v práci, tak třeba v pohodlí domova.

Odesláním formuláře souhlasíte s podmínkami zpracování osobních údajů

Vybíráme pro Vás ty nejzajímavější restaurace z nabídky Dáme jídlo. Inspirujte se našimi prověřenými tipy a objednejte si domů hostinu bez práce.


Přečtěte si také

Recepty