Karlínské Nejen Bistro si hraje nejen se slovy, ale i s nabídkou pokrmů na menu

Když se v Karlíně otevřelo Nejen Bistro, bylo to jako zjevení. Trochu bistro, trochu fine diningová restaurace, zajít sem na oběd znamenalo dobrodružství, šikovní kuchaři a milá obsluha dokázali vždy příjemně překvapit.

Tohle místo mám trošku z ruky, a proto když na mě vykoukla jejich nabídka v aplikaci Dáme jídlo, bez váhání jsem objednala oběd s dovozem domů. Nejen Bistro má stálé večerní menu, každodenní obědovou nabídku, která se mění, a také často tematickou týdenní nabídku. Já trefila zrovna italský týden a vzala jsem ho téměř odshora dolů :)

Jídlo dorazilo asi za 45 minut zabalené v papírových povoskovaných obalech. Cesta přes půl Prahy přece jen způsobila, že jídlo už nebylo horké, spíš vlažné, ale chuť to vynahradila.

Jako první chod jsem vybrala římskou pizzu Pinsa Romana Margherita (195 Kč). Tenké křupavé těsto s dobře dochucenou rajčatovou omáčkou, mozzarellou a čerstvou rukolou, to je přesně ten oběd, který si chcete dát někde v parku. Můžete ho jíst rukama a k němu popíjet sklenku vychlazeného prosecca. Zn.: Ideál!

Dalším jídlem v mé objednávce byly Arancini s ančovičkami, brokolicovým pyré, rukolou a parmazánem (195 Kč). Smažené koule z lepivé rýže spojené sýrem byly příjemně křupavé. Brokolicové pyré bylo dochucené celkem výrazně citronem, což bylo ke smaženým koulím perfektní, pyré fungovalo trochu jako omáčka k namáčení.

Dalším hlavním chodem bylo Ossobuco s kukuřičnou polentou a kořenovou zeleninou (195 Kč). Dokonale měkké telecí maso s morkovou kostí bylo dušené v červeném víně, k němu se podávala polenta a spoustu dokřupava připravené kořenové zeleniny. Nechyběla spousta čerstvých bylinek a výborný sosík.

Jako sladkou tečku jsem stylově zvolila italské Cannoli plněné ricottou (75 Kč). Křupavá trubička byla naplněna ricottovým krémem s příchutí citrusů a máčená v lískooříškovém krému.

Nejen Bistro láká k návštěvě, i když nebydlíte v sousedství. A určitě stojí za to popojet i z větší dálky. Nebo si jednoduše objednejte parádní oběd nebo večeři přes aplikaci Dáme jídlo.

Odesláním formuláře souhlasíte s podmínkami zpracování osobních údajů

Vybíráme pro Vás ty nejzajímavější restaurace z nabídky Dáme jídlo. Inspirujte se našimi prověřenými tipy a objednejte si domů hostinu bez práce.


Přečtěte si také

Recepty