Bistro, café a music bar Nãplavka – královehradecká všehochuť v tom nejlepším smyslu slova

Jak už titulek napovídá, hradecké bistro a hudební klub Nãplavka se vyloženě na jeden druh gastronomie nezaměřuje. I když vlastně ano, všechno, co vaří je moderní a výborné, to tedy budiž konceptem. Ať už jsou to burgery, vegetariánská jídla, asijské speciality, malá jídla k pivu nebo dětská jídla, všechno je výborně dochucené, autentické a z čerstvých surovin.

Vedle poledního menu (po-pá), kde najdete každý den trojici jídel + polévku, nabízí tzv. bowl týdne (poké, ramen, rice bowl či pho) a stálou nabídku v menu, na kterém si můžete pochutnat vždy od 14 hodin, ať už v restauraci nebo doma, když si jejich speciality objednáte přes portál Dáme jídlo.

Já tentokrát objednávala o víkendu, tak jsem volila ze stálého menu + výborný ramen, který byl tentokrát “bowl týdne”. Jídlo přišlo velmi rychle, snad do 30 minut, teplé a dobře zabalené většinou v recyklovatelných obalech. Každý komponent jídla zvlášť, takže nedošlo k nežádoucímu smíchání salátu s omáčkou, zvlhnutí pečiva apod.

Objednala jsem Juicy wings 7 ks (155 Kč), pečená kuřecí křídla v citrusové hoisin omáčce se sezamem, s kokosovým coleslaw salátem a bagetkou. Křidélka byla dobře propečená, vychucená a se salátkem byla dokonalou dvojkou. Můžete je objednat i ve větším množství - 14 nebo 21 kusů.

Pro manžela jsem objednala klasiku - grilovanou krkovici v hrubozrnné hořčici se šťouchanými Grenaille bramborami s chorizem a pepřovou omáčkou (245 Kč). Velká porce masa i přílohy, opět s výraznou vyváženou chutí. Možná bych přidala více omáčky.

Jedním z tzv. signature dish bistra je NãPLAVKA CHEESEBURGER (215 Kč) z vyzrálého hovězího masa s cheddarem, křupavou slaninou, domácím kečupem, cibulovým chutney a rajčetem ve výborné sezamové bulce. Převozem neztratil nic ze svých kvalit, zkrátka poctivý burger.

Ovšem, co byla naprostá bomba, tak to byl Kimchi Ramen (215 Kč) - korejská polévka s křupavým bůčkem, vlastním kimchi zelím, udon nudlemi, vejcem, shitake houbami a koriandrem. O tento ramen byste si mohli opřít kolo, to byla síla! Já ho jedla ještě k večeři, protože porce to byla obrovská a vývar i komponenty naprosto boží! Dlouho jsem si na asijské polévce tak nepochutnala.

Tak pokud má u vás každý z rodiny zrovna chuť na něco jiného, zkuste objednat z NãPLAVKY. Věřím, že si pochutná celá rodina.

Odesláním formuláře souhlasíte s podmínkami zpracování osobních údajů

Vybíráme pro Vás ty nejzajímavější restaurace z nabídky Dáme jídlo. Inspirujte se našimi prověřenými tipy a objednejte si domů hostinu bez práce.


Přečtěte si také

Recepty