Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama

Nejlepší recepty z vajec natvrdo

Až si domů z pomlázky přinesete vykoledovaná vajíčka, bude se vám hodit inspirace, co s nimi podniknout. Máme pro vás výběr receptů, kam patří vejce natvrdo.
06. 04. 2015

Vajíčka jsou velikonoční potravinou číslo jedna. V každé domácnosti se po Velikonocích ocitne větší či menší mísa plná vajec natvrdo, která si žádají urychlené zpracování. Oblíbený je čerstvý chléb s máslem a pokrájeným vejcem nebo vajíčková pomazánka. Uvařená vejce se ale dají využít i v teplé kuchyni. Nevšední orientální curry s vejci nebo úžasný italský koláč se špenátem jsou skvělá volba.

Velmi módní jsou také skotská nebo, chcete-li, pštrosí vejce. Tedy vejce natvrdo obalené dochuceným mletým masem, které můžete buď opéct na pánvi nebo strčit do trouby a upéct jako minisekanou. Tahle dobrota je skvělá teplá i zastudena, takže se hodí i na cesty nebo na pikniky.

Vykoledovaná vejce uplatníte také v tradiční moravské polévce se zvláštním názvem šmigrustovka. Slovo šmigrust je právě moravským výrazem pro pomlázku.

Recept na tuto skvělou polévku najdete v novém jarním čísle časopisu Prima FRESH, které je právě v prodeji. A kromě tohoto receptu tam najdete i další originální velikonoční jídla, která oživí vaši slavnostní tabuli:

A teď už si prohlédněte náš výběr nejlepších receptů z vajec natvrdo:

Připravila Klára Michalová