zavřít

Najděte si recept

Co hledáte? Jídlo, ingredience, pořad nebo kuchař…
Smazat

Vyzkoušejte nové recepty z vietnamské kuchyně

12 receptů z vietnamské kuchyně
Autor: Thinkstock 12 receptů z vietnamské kuchyně
Vietnamská kuchyně zažívá v Čechách obrovský boom a v různých bistrech a restauracích lze narazit už na poměrně autentické pokrmy. Tento kout Asie nabízí jídla lehká, plná čerstvé zeleniny a bylinek, a především výtečných chutí.
15. 02. 2016

Pokud chcete jíst zdravě, je vietnamská kuchyně skvělou volbou. Zelenina, bylinky, hodně rýže či rýžových nudlí (tedy přílohy bez lepku), které jsou doplněné masem, rybami a mořskými plody – zkrátka kombinace, která stojí za vyzkoušení.

V nabídce vietnamských bister nechybí oblíbená polévka pho bo (hovězí) nebo pho ga (kuřecí), což je silný masový vývar s výbornou chutí díky použitému koření. Rýžové nudle, klíčky, zelenina a bylinky ho krásně doplňují.

Oblíbené jsou také závitky, a to především ty letní, nesmažené, které se hodí jako lehký oběd a můžete si je přizpůsobit podle vlastní chuti. Hitem poslední doby jsou také vietnamské bagety Bánh mi plněné různými druhy masa a hromadou čerstvé i naložené zeleniny.

Většina receptů není zdaleka tak složitá a suroviny potřebné k jejich přípravě už jsou snadno k sehnání, tak proč je nevyzkoušet i doma?

Pronikněte do tajů domácího vaření vietnamské kuchyně s našimi recepty!