Speciály

Vyzkoušejte nové recepty z vietnamské kuchyně

Vietnamská kuchyně zažívá v Čechách obrovský boom a v různých bistrech a restauracích lze narazit už na poměrně autentické pokrmy. Tento kout Asie nabízí jídla lehká, plná čerstvé zeleniny a bylinek, a především výtečných chutí.

Pokud chcete jíst zdravě, je vietnamská kuchyně skvělou volbou. Zelenina, bylinky, hodně rýže či rýžových nudlí (tedy přílohy bez lepku), které jsou doplněné masem, rybami a mořskými plody – zkrátka kombinace, která stojí za vyzkoušení.

V nabídce vietnamských bister nechybí oblíbená polévka pho bo (hovězí) nebo pho ga (kuřecí), což je silný masový vývar s výbornou chutí díky použitému koření. Rýžové nudle, klíčky, zelenina a bylinky ho krásně doplňují.

Oblíbené jsou také závitky, a to především ty letní, nesmažené, které se hodí jako lehký oběd a můžete si je přizpůsobit podle vlastní chuti. Hitem poslední doby jsou také vietnamské bagety Bánh mi plněné různými druhy masa a hromadou čerstvé i naložené zeleniny.

Většina receptů není zdaleka tak složitá a suroviny potřebné k jejich přípravě už jsou snadno k sehnání, tak proč je nevyzkoušet i doma?

Pronikněte do tajů domácího vaření vietnamské kuchyně s našimi recepty!

Vybrali jsme pro vás ty nejlepší recepty a články na dané téma:

Recepty