Domácí hummus

Doba přípravy:
Počet porcí: 1 miska (4 porce)
Domácí hummus Foto:
Domácí hummus
Foto: ZÁSADNĚ ZDRAVĚ

Recept na domácí hummus je skvělým tipem na občerstvení, pokud pořádáte například posezení s přáteli – tento je opravdu jemný a jeho chuť je dotažená. Podávejte jen tak se zeleninou nebo s pita chlebem a falafelem.

Vařená cizrna: Nejlepší hummus uděláte ze sušené cizrny. Tu přes noc namočte do studené vody s 1 lžičkou jedlé sody. Druhý den ji vařte alespoň 1 hodinu v čerstvé osolené vodě.

Správný hummus připravíte jen s dostatkem tekutin. Jana ze ZÁSADNĚ ZDRAVĚ radí: "Spíš než přímo mililitry a gramáží tekutiny, se v receptu řiďte tím, že až dáte do mixovací nádoby všechny ingredience, kromě těch tekutých, bude veškerá sečtená tekutina LEHCE NAD OBSAHEM veškeré cizrny."

Článek

Pomazánka z makrely Foto:

Vyberte si z nových receptů na výborné pomazánky

Receptů na pomazánky není nikdy dost. Oblíbená chuťovka může posloužit nejen jako pohoštění na večírek, ale i jako vydatná snídaně nebo lehká večeře. Servírujte s dobrým...
Suroviny
vařená cizrna (návod v úvodu) 500 g
bílá pasta tahini 2 lžíce
voda cca 70 ml
olivový olej cca 120 ml
mletý římský kmín 1 lžička
červená paprika 1 lžička
himálajská sůl 1 lžička
česnek 1–2 stroužky
citronová šťáva cca 60 ml
pražená piniová semínka 1 hrst
jedlé květy
Postup
1

Cizrnu přidejte do mixéru, přilijte veškeré tekutiny (ale jen 100 ml oleje), přidejte tahini, kmín, červenou papriku a česnek.

2

Dohladka rozmixujte (vody bude třeba dát tolik, jak už jsme si psali, ona každá uvařená cizrna totiž trošičku jinak nabyde).

3

Hladkou pomazánku dejte do mísy, zalijte ji ještě kapkou oleje, zasypte piniovými semínky a jedlými květy.

Domácí hummus 2 Foto:

Domácí hummus; foto: ZÁSADNĚ ZDRAVĚ

Kdo je ta nutriční gastronomka ze "ZÁSADNĚ ZDRAVĚ"? 

ZÁSADNĚ ZDRAVĚ Foto:

Jmenuju se Jana a svoje povolání jsem si vymyslela. Jsem výživářka, kuchařka a cestovatelka, takže něco jako šampón 3v1, akorát s tím rozdílem, že propojení nutričního poradenství, gastronomie a cestování vážně skvěle funguje. Moje práce je můj život a splněný sen.

Svým projektem se snažím lidi inspirovat ke zdravému životnímu stylu bez dogmat a demagogie, které tak trochu cloumají všemi výživovými trendy i světem kolem nás. U mě na webu www.zasadnezdrave.cz najdete lákavé exotické a domácí recepty, kulinářské tipy a triky, deníky z mých cest, i objektivní články o výživě, které apelují na zdravý selský rozum každého z nás.

Videa

reklama

reklama