13 výborných letních receptů se šťavnatými třešněmi

Rychlá hrníčková bublanina Foto:
Rychlá hrníčková bublanina
Foto: KitchenStory.cz

Užijte si sezonu třešní naplno a vyzkoušejte nové báječné recepty! Nejoblíbenější bublaninu zkuste prostřídat s výtečným pájem nebo galetkou, třešně můžete použít i do ovocných knedlíků a proměnit je v osvěžující zmrzlinu.

Sezona třešní je krátká a je potřeba si ji pořádně užít! Odstartujte ji přípravou nadýchané bublaniny, ale inspirujte se i v zahraničí, kde z třešní připravují i pro nás originální dezerty a moučníky. Třešně jsou výborné zasyrova, ale ani pečením neztrácejí svou lahodnou chuť!

Vyzkoušejte tradiční i neotřelé recepty z třešní, které přímo symbolizují start léta:

Recept

Třešňová bublanina Foto:

Třešňová bublanina

Oblíbená bublanina k létu prostě patří. Na přípravu není tak náročná, a pokud chcete, můžete ji vyzkoušet i s višněmi nebo třeba rybízem.

Recept

Jemný třešňový svítek Foto:

Jemný třešňový svítek

Ve starých kuchařkách se svítek vyskytuje v mnoha podobách. Tenhle mi ale chutná nejvíce. Je totiž neuvěřitelně nadýchaný a lehoučký.

Recept

Likérové řezy Foto:

Likérové řezy

Elegantní moučník se skládá z několika vrstev a dohormady vytváří dokonalou souhru chutí. Navíc vypadá velmi efektně – ideální, pokud čekáte vzácné hosty, na které chcete...

Recept

Třešňové knedlíky se skořicovým mákem  Foto:

Třešňové knedlíky se skořicovým mákem

Ovocné knedlíky patří mezi nejoblíbenější letní jídla. Zkuste tentokrát verzi z bramborového těsta plněnou třešněmi a doplňte je mákem a skořicí. Obdobně můžete později...

Recept

Třešňový páj Foto:

Třešňový páj

Protože většina ingrediencí do třešňového koláče prospívá zdraví, můžete ho spořádat téměř tolik, kolik chcete.

Recept

Ovocná zmrzlina s balsamikem Foto:

Gelato Con Aceto Balsamico

Když začnou konečně horké letní dny, není lepšího osvěžení, než lahodná zmrzlina s čerstvým ovocem. Ozvláštněte ji balsamikovým octem, budete překvapeni nevšední chutí.

Recept

Rychlá hrníčková bublanina Foto:

Rychlá hrníčková bublanina

Hrníčková bublanina je skvělá právě tím, že nemusíte ingredience vůbec odvažovat. Ušetříte si drahocenný čas a vystačíte si jen s jedním hrnečkem.

Recept

Čokoládový koláč s třešněmi Foto:

Čokoládový koláč s třešněmi

Do čerstvých třešní je ještě daleko, ale pokud máte chuť na toto skvělé ovoce v kombinaci s čokoládou, máme pro vás řešení! Tento čokoládový koláč s třešněmi je totiž božský.

Recept

Bublanina Foto:

Bublanina

Bublanina je letní klasika se sezónním ovocem jako jsou jahody, třešně, borůvky, maliny, meruňky, ostružiny. Tento recept pracuje například s pohankovou moukou, ale chce...

Recept

Galetka s třešněmi Foto:

Galetka s třešněmi

Sladké, hebké těsto a výrazná chuť třešní. Sníte jeden kousek a ihned sáhnete po dalším!

Recept

Třešňový páj Foto:

Třešňový páj

V náplni je trochu ubráno cukru, čímž se tahle báječná americká klasika blíží středoevropským chutím. Úžasně křehké a lístkující těsto, typické pro tyto páje, by obstálo v...

Recept

Třešňová bublanina  Foto:

Třešňová bublanina

Asi není známější a rychlejší letní moučník. Předpisy na těsto se ovšem velice různí, od baculatých po útlé a vláčné, podobné francouzskému clafoutis. Co se ovšem nemění,...

Recept

Cheesecake z kozího sýra s třešněmi a rozmarýnem Foto:

Cheesecake z kozího sýra s třešněmi a rozmarýnem

Oblíbený dezert se tradičně připravuje z čerstvého sýra z kravského mléka. Ale pokud chcete ochutnat něco nového, zkuste kombinaci tvarohu, kozího sýra a voňavých třešní.
Připravila Klára Michalová

Videa

reklama

reklama