Speciály

Využijte granátové jablko při vaření! Nabízíme výborné recepty k vyzkoušení

Granátové jablko je pro nás exotické ovoce, které mnozí z nás ochutnali na dovolené ve Středomoří. Nejčastěji se konzumuje šťáva z něj nebo šťavnatá semínka s výraznou sladko-kyselou chutí.

Velmi často na granátové jablko narazíte v receptech z Egypta, Turecka, Izraele a dalších blízkovýchodních zemí. Ač ovoce, semínka se velmi často využívají nejen na dezerty, ale i jako doplněk slaných pokrmů. Nakyslá chuť dodá báječný švih jídlům z ryb, bílého masa nebo zeleniny.

Rozhodně neopomeňte semínka z granátového jablka při přípravě salátů, báječně si rozumí i se sýry, například s mozzarellou nebo gorgonzolou.

Základem je ovšem z pevné slupky vydolovat semínka. Způsobů existuje více... Můžete jablko rozčtvrtit a semínka vydlabávat (pozor na tuhou světlou slupku, ta se nejí...). Nám se ale osvědčil jiný postup. Jablko podélně rozkrojte a jednu půlku si řeznou plochou vložte do dlaně nebo spíš na prsty, aby mezerami mohla semínka vypadávat. Pod ruku dejte velkou mísu, vezměte si vařečku a silnými údery klepejte do tuhé slupky. S každým úderem se semínka budou uvolňovat a padat do mísy pod rukou.

Pusťte granátové jablko do kuchyně! Uvidíte, že s pár semínky z tohoto výborného ovoce uděláte velkou parádu:

Recepty