Speciály

Vyberte si ze skvělých receptů na těstovinové saláty

Těstovinové saláty jsou velmi vděčné a také oblíbené. Zvlášť v horkém létě je skvělé podávat těstoviny ve studené formě. Ideální příloha třeba ke grilovačce. A zbytek si v krabičce vezměte do práce k obědu :)

Stejně jako je nepřeberné množství receptů na těstoviny, existuje i plejáda receptů na těstovinový salát. Můžete vyzkoušet těžší majonézové zálivky, odlehčené s jogurtem nebo s klasickou salátovou zálivkou vinaigrette z oleje a octa či citrusové šťávy.

Salát servírujte jako přílohu k masu nebo klidně jako samostatné jídlo, v tom případě je dobré do salátu přidat nějakou bílkovinu - například konzervovaného tuňáka, vejce natvrdo nebo oblíbený sýr.

Saláty se dají připravit z různých druhů těstovin - ideální jsou vrtulky, mušličky, ale skvělé jsou i drobné těstoviny, například orzo těstovinová rýže nebo tarhoňa - drobné kuličky oblíbené v maďarské a slovenské kuchyni. Pokud chcete své hosty překvapit, zkuste i netradiční salát z klasických špaget! A nelze opominout ani asijské saláty, které se připravují z rýžových nebo soba nudlí.

Vyberte si z našich receptů a připravte ten nejlepší těstovinový salát:

Recepty