Julie Kučerovská

Rychlý těstovinový salát

Moje hodnocení
99x

Těstovinový salát je svěží a ani poté, co je celý den zavřený v krabičce, se nijak nerozmočí. Příprava zabere jen málo času a výhodou je i to, že mívá každý veškeré ingredience doma.

6 porcí
30 minut

Suroviny

Postup přípravy

  1. Nejdřív uvařte těstoviny v osolené vodě s jednou lžící olivového oleje podle návodu na sáčku. Hotové těstoviny přeceďte a nechte vychladnout.
  2. Rajčata a polníček omyjte, rajčata nakrájejte na kostičky. Z mozzarelly a kukuřice vylijte nálev a mozzarellu pokrájejte na malé kostičky.
  3. Těstoviny smíchejte s nakrájenými rajčaty, omytým polníčkem, kukuřicí a mozzarellou.
  4. Oloupejte česnek, prolisujte ho do mísy a přidejte smetanu s majonézou, vše pořádně promíchejte.
  5. Salát dochuťte solí a pepřem podle chuti. Nakonec ho dejte na chvíli chladit do lednice.

Odesláním formuláře souhlasíte s podmínkami zpracování osobních údajů

Zdroj receptu

Julie Kučerovská

Smart Press Julie Kučerovská

Tato kuchařka je výzvou šestnáctileté Julie jejím vrstevníkům – i když třeba jídlo vypadá složitě, jeho příprava může být úplně jednoduchá a zvládne ji každý. A ani začínající kuchařky a kuchaři by se neměli bát popadnout do ruky měchačky, hrnce a pekáče a pustit se do díla. Vaření je zábava, zvlášť když jídlo chystáte pro rodinu či přátele, či dokonce s nimi.

Kniha je rozdělena do sedmi tematických kapitol, kam autorka zařadila recepty pro nejrůznější každodenní i slavnostní příležitosti – čtenářům přináší tipy na zdobnou a chutnou víkendovou snídani, menu na nedělní oběd, vánoční pohoštění, zábavný piknik v parku nebo občerstvení na párty, ale i na zdravé a syté svačiny nebo rychlou vegetariánskou večeři. Jednoduché a rychlé recepty přesvědčí mladé čtenáře, že není třeba mít strach, protože když všechny s přehledem zvládne stejně stará Julie, proč by nemohli oni?

Vydalo nakladatelství Smart Press, k dostání na www.smartpress.cz a u všech dobrých knihkupců.


Přečtěte si také

Recepty