zavřít

Najděte si recept

Co hledáte? Jídlo, ingredience, pořad nebo kuchař…
Smazat
Rychlý těstovinový salát
Autor: Petra Novotná / Kuchařka pro teenagery Rychlý těstovinový salát

Rychlý těstovinový salát

Hodnoceno: 81x
Těstovinový salát je svěží a ani poté, co je celý den zavřený v krabičce, se nijak nerozmočí. Příprava zabere jen málo času a výhodou je i to, že mívá každý veškeré ingredience doma.
do 30 minut
6 porcí

reklama

Postup

  1. Nejdřív uvařte těstoviny v osolené vodě s jednou lžící olivového oleje podle návodu na sáčku. Hotové těstoviny přeceďte a nechte vychladnout.
  2. Rajčata a polníček omyjte, rajčata nakrájejte na kostičky. Z mozzarelly a kukuřice vylijte nálev a mozzarellu pokrájejte na malé kostičky.
  3. Těstoviny smíchejte s nakrájenými rajčaty, omytým polníčkem, kukuřicí a mozzarellou.
  4. Oloupejte česnek, prolisujte ho do mísy a přidejte smetanu s majonézou, vše pořádně promíchejte.
  5. Salát dochuťte solí a pepřem podle chuti. Nakonec ho dejte na chvíli chladit do lednice.

PRIMA TIP: Do salátu můžete podle chuti přidávat ledasco. Pokud ho chcete jíst hned, dejte do něj šunku. Jestli vám nevadí delší příprava, osmažte na pánvi trochu anglické slaniny. Uplatnění najde i další zelenina, například barevné papriky nebo jarní cibulka. A skvělá jsou i různá semínka, například opražená slunečnicová nebo dýňová.

Rychlý těstovinový salát  Foto: Rychlý těstovinový salát. Foto: Petra Novotná / Kuchařka pro teenagery

Kuchařka pro teenagery

Kuchařka pro teenagery Foto:

#klidneuvarim

Julie Kučerovská

Tato kuchařka je výzvou šestnáctileté Julie jejím vrstevníkům – i když třeba jídlo vypadá složitě, jeho příprava může být úplně jednoduchá a zvládne ji každý. A ani začínající kuchařky a kuchaři by se neměli bát popadnout do ruky měchačky, hrnce a pekáče a pustit se do díla. Vaření je zábava, zvlášť když jídlo chystáte pro rodinu či přátele, či dokonce s nimi.

Kniha je rozdělena do sedmi tematických kapitol, kam autorka zařadila recepty pro nejrůznější každodenní i slavnostní příležitosti – čtenářům přináší tipy na zdobnou a chutnou víkendovou snídani, menu na nedělní oběd, vánoční pohoštění, zábavný piknik v parku nebo občerstvení na párty, ale i na zdravé a syté svačiny nebo rychlou vegetariánskou večeři. Jednoduché a rychlé recepty přesvědčí mladé čtenáře, že není třeba mít strach, protože když všechny s přehledem zvládne stejně stará Julie, proč by nemohli oni?

Vydalo nakladatelství Smart Press, k dostání na www.smartpress.cz a u všech dobrých knihkupců.

reklama