Vaříme beze zbytku

Vaříme beze zbytku: Čokoládová pěna z nálevu z cizrny (aquafaba)

Moje hodnocení
3x

Aquafaba neboli onen slizký nálev, který vám zbude po scezení cizrny, je sice trochu bizarní surovinou na vaření, ale zároveň naprosto geniální! Vyšleháte ji totiž do pevného sněhu, který použijete všude tam, kde byste jinak dali bílky. A nemusíte se přitom bát, že by bylo jídlo cítit po cizrně. Recept navíc funguje i z koncentrované vody po uvaření cizrny doma.

2 porce
20 minut

Pěna

Dle chuti

Postup přípravy

  1. Čokoládu rozehřejte ve vodní lázni nebo v mikrovlnné troubě (po každých 30 vteřinách ji promíchejte). Přidejte špetku soli a vanilku a chilli podle chuti. Nechte vychladnout.
  2. Mezitím vyšlehejte nálev z cizrny na tuhý sníh, trvá to zhruba 10 minut.
  3. Do vyšlehaného sněhu opatrně zapracujte rozpuštěnou čokoládu. Rozdělte do skleniček a uložte na několik hodin nebo přes noc do lednice.

Vyzkoušejte i další dezert do skleničky – panna cotta s jahodovo-malinovým přelivem podle návodného videoreceptu

Kompletní recept najdete ZDE

Odesláním formuláře souhlasíte s podmínkami zpracování osobních údajů

Zdroj receptu

Vaříme beze zbytku

Kateřina Bičíková Vaříme beze zbytku

Recepty od kořínku až po květ

Zbylé přílohy, okrájené kousky zeleniny, přezrálé ovoce… Také si s nimi mnohdy nevíte rady, ale vyhodit je nechcete? To je dobře, protože i z těchto surovin můžete připravit spousty skvělých a chutných jídel!

Přinášíme vám osmdesátku úžasných receptů ze zbytků – i beze zbytku. Zkrátka receptů, kde zpracujete kompletně celou surovinu: od kořínku až po květ! Nevyhazujte nať kořenové zeleniny, slupky jablek nebo brambor ani okoralé zbylé knedlíky. Kulinární redaktorka Kateřina Bičíková vás ve své kuchařce Vaříme bez zbytku naučí, jak tyto surovinové outsidery jednoduše a lahodně zpracovat.

Vydalo nakladatelství Grada.


Přečtěte si také

Recepty