zavřít

Najděte si recept

Co hledáte? Jídlo, ingredience, pořad nebo kuchař…
Smazat
Přeneste se na Havaj s restaurací PokeHaus!
Autor: Prima Fresh Přeneste se na Havaj s restaurací PokeHaus!

Přeneste se na Havaj s restaurací PokeHaus!

I v Praze se nabídka světových kuchyní každým dnem rozšiřuje. Věděli jste, kde jako první nabídli havajské poke bowl v Praze? Na Novém Městě, konkrétně v ulici Odborů. Pokud je ale pro vás tato adresa příliš vzdálená, můžete využít některou z dalších lokalit havajského restaurantu – jedna je v Manifesto Florenc, druhá v Manifesto Smíchov a třetí na Letné.
Prima FRESH , 25.06.2021

reklama

My jsme se rozhodli vyzkoušet pobočku v ulici Odborů a objednali si na Dáme jídlo. Mezi signature dish tohoto havajského klenotu samozřejmě patří poke bowl, které nabízejí ve třech provedeních, a to s lososem, tuňákem a ve vegetariánské tempeh verzi. V menu naleznete kromě klasiky také poke s krevetami či chobotnicí, a rozhodně stojí za zmínku i různé druhy polévky ramen – s houbami, kuřecím masem a s hovězím. Mňam!

Dnes jsme ale neodolali a objednali si poke bowl s lososem a tuňákem (každá za 249 Kč), k tomu vyzkoušeli navíc ještě double burrito (225 Kč). Objednávka dorazila do hodiny od objednání a přivezené pokrmy byly v perfektním stavu. Jídlo bylo příjemně vychlazené, což je u poke důležité, a bylo zabalené v papírových ekologických miskách, takže i po estetické stránce naprosto v pořádku. V rámci doručené objednávky nechyběly ubrousky ani hůlky. Double burrito bylo zabalené do povoskovaného papíru, který perfektně udržel chutě a vůně použitých surovin, což byla příjemná změna po burritech obvykle zabalených v alobalu.

Může zvolit poke bowl s tuňákem, lososem nebo tempehem
Autor: Prima Fresh Může zvolit poke bowl s tuňákem, lososem nebo tempehem

Rozbalená jídla skvěle voněla, zcela bez pochyb tak byla absolutní čerstvost použitých surovin. Poké se skládá ze sushi rýže, výběru ryb, ponzu omáčky, pikantní majonézy, masaga, jarní cibulky, různého ovoce, wakame, okurky, mrkve, černého sezamu a teriyaki omáčky. Jídlo bylo velice chutné a zářilo všemi barvami. Ryby byly čerstvé a správně ochucené. V tuňákové verzi chuť podtrhl exotický ananas v kombinaci s wasabi salátem. Lososový poke perfektně umocnilo sladké mango a doladilo výslednou chuť s rybou. Rýže byla měkká, ochucená omáčkami. Tomuto gastronomickému havajskému nebi se nedalo naprosto nic vytknout. Nezanedbatelným plusem restaurace PokeHaus je i to, že si můžete navolit poké přesně podle sebe, což je pro velké jedlíky a příznivce vlastních chutí velká výhoda.

Delikátním překvapením pro nás bylo double burrito, které jsme od PokeHouse ochutnávali poprvé. Skládá se ze sushi rýže, výběru ryb, černého sezamu, výběru omáček, mrkve, okurek, krabího salátu, fialového zelí a celé je zabalené do mořské řasy. Wow! Za poslední rok jsme nejedli nic lepšího! Jedna z perfektních gastro novinek, kterou byste si neměli nechat ujít.

Sushi burrito je geniální nápad, který doporučujeme vyzkoušet
Autor: Prima Fresh Sushi burrito je geniální nápad, který doporučujeme vyzkoušet

PokeHaus v ulici Odborů si nezaslouží nic jiného než palec nahoru, a to nejen co se týká kvality, ale také velikosti porcí, která je tak akorát. Pokud se rozhodnete jídlo vyzkoušet i vy, můžete si objednat i typické drinky vhodné k havajským pokrmům. My bychom si objednali klidně hned znovu, protože tak skvělých chutí se člověk nikdy nenabaží ani nepřejí.

Byl dosažen limit pro přehrávání

Litujeme, ale na vašem účtu je přehráváno příliš mnoho videí zároveň. Pokud chcete pokračovat v přehrávání na tomto zařízení, prosím, ukončete přehrávání na jiných zařízeních. Více o limitech přehrávání videí na účtech s předplatným najdete na adrese https://ipri.ma/faqbr

Dáme jídlo spot
Vybíráme pro vás ty nejzajímavější restaurace z nabídky Dáme jídlo. Inspirujte se našimi prověřenými tipy a objednejte si domů hostinu bez práce.

Dáme restaurace

Související témata: poke bowl , restaurace Praha , Dáme jídlo

reklama