zavřít

Najděte si recept

Co hledáte? Jídlo, ingredience, pořad nebo kuchař…
Smazat
Jablečné mini bábovky se skořicovou polevou
Autor: Tereza Pánková TASTY TALKINGS Jablečné mini bábovky se skořicovou polevou

Jablečné mini bábovky se skořicovou polevou – ideální sladkost ke kávě

Hodnoceno: 7x
Tyto jablečné bábovky se skořicovou polevou se hodí ideálně jako sladká tečka po slavnostním obědě. Díky mini provedení si může každý pochutnat na vlastní bábovce a odpadá problém s dělením. :) O takový lahodný zákusek se totiž nikdo nechce dělit.
do 1 hodiny
6 porcí

Milujete bábovky ve všech možných provedeních? Pak si na našem webu rozhodně vyberete. Co taková bábovka s mákem a povidly, Zebra bábovka nebo famózní kynutá bábovka s mandlemi podle Josefa Maršálka? A nebo si třeba vyberete mezi našimi recepty s voňavou skořicí.

reklama

Suroviny (6 porcí)

Skořicová poleva:

Postup

  1. Předehřejte troubu na 160 °C a formu na mini bábovky vymažte máslem. Ve velké míse smíchejte mouku, jedlou sodu a sůl. Do další mísy nasypte oba cukry, přidejte vejce, olej, smetanu a vyšlehejte dohladka. Směs nalijte k mouce a jemným mícháním vytvořte hladké těsto. Oloupané jablko nakrájejte na maličké kostičky.
  2. Do každé formičky nalijte trochu těsta, přidejte pár kostiček jablka a zalijte další dávkou těsta, ale pouze do 3/4 formy. Jinak by bábovička moc naběhla. V předehřáté troubě pečte cca 20 minut, ale nejlepší je bábovičky zkontrolovat špejlí asi po 10 minutách. Sami uvidíte, kdy jsou špejle čisté.
  3. Po upečení nechte bábovky vychladnout a mezitím si připravte skořicovou polevu. Moučkový cukr smíchejte s poloviční dávkou připravené skořice: pro někoho je skořice hodně silná, takže raději dávkujte. Ke směsi přidejte lžíci mléka a důkladně vyšlehejte. Pokud vám po ochutnání nebude vadit síla skořice, můžete přidat zbylou část.
  4. Vychladlé bábovky pokapejte skořicovou polevou a můžete je lehce posypat moučkovým cukrem.

Jablečné mini bábovky se skořicovou polevou Foto:

Jablečné mini bábovky se skořicovou polevou Foto:

Jablečné mini bábovky se skořicovou polevou          Foto: Tereza Pánková TASTY TALKINGS

reklama