Smooth & cooking

Jednoduchá banánová bábovka

Moje hodnocení
62x

Snadná, na suroviny nenáročná, ale přesto stále trochu jiná, než jak ji možná řada z vás zná. Bábovka je tradiční český moučník, který se peče snad v každé rodině. Zkuste ji tentokrát podle nového receptu s banánem, který jí dodá na vláčnosti a vůni.

1 porce
90 minut
česká

Suroviny

Postup přípravy

  1. Než se pustíte do pečení, vyndejte všechny suroviny cca 30 minut předem na stůl, aby nebyly studené. Zapněte troubu a předehřejte ji na 160 °C.
  2. Připravte si vejce a oddělte žloutky od bílků. Žloutky zatím dejte stranou. Bílky vyšlehejte se špetkou soli do tuhého sněhu. Po vyšlehání odložte stranou.
  3. Odvažte si 150 g másla pokojové teploty a vložte ho do mísy. Dále přidejte 100–150 g cukru a vyšlehejte do nadýchané pěny. K tomu je důležité mít máslo pokojové teploty a hlavně dost trpělivosti. Tuto část nepodceňte.
  4. K vyšlehané pěně přidejte žloutky a opět vyšlehejte. Postupně zašlehávejte i mléko a na závěr přidejte rozmačkané banány. Znovu vše dobře prošlehejte a postupně zašlehávejte i 300 g hladké mouky. Nakonec přidejte kypřicí prášek a zpracujte těsto do hladkého konzistence.
  5. Jakmile máte hotovo, přidejte opatrně a po částech tuhý sníh. Těsto už nešlehejte, ale pomalu metličkou zapracovávejte, aby neopadlo.
  6. Nakonec přisypte nakrájené kousky čokolády a opět jemně promíchejte. Krájejte ji na větší kousky, drť se v chuti ztratí.
  7. Formu na bábovku vymažte máslem a vysypte hrubou moukou. Těsto nalijte do formy a dejte péct na cca 40 minut. Každá trouba peče jinak, propečenost zkontrolujte špejlí.

Odesláním formuláře souhlasíte s podmínkami zpracování osobních údajů

Zdroj receptu

Smooth & cooking

Smooth & cooking

Ze začátku jsem si založila internetový zápisník, kam jsem zapisovala recepty pro mé přátele. Ale po roce ho začali sledovat i další lidé, tak jsem se rozhodla koupit si doménu a začít opravdu blogovat. Přidala jsem tomu duši a hlavně zapojila i můj osobní život. Do všech receptů přidávám hlavně kus sebe a obrovskou dávku úsměvu a elánu.

Můj blog Smoothcooking.cz je souhrn jednoduchých a rychlých receptů, které zvládne i úplný začátečník. Je proložen složitějšími recepty pro ty, kteří chtějí strávit u plotny i několik hodin. Najdete zde sladké, slané, ale i nápoje a smoothie.

Popisuji tipy, triky, inspiraci na to, jak být lepší kuchařkou či kuchařem, dále doporučené restaurace, ingredience a vybavení a food akce.


Přečtěte si také

Recepty